Wpis z mikrobloga

#1000filmow ---- INDEX 123 A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y Z +111

Civil War

Reżyseria: Alex Garland
IMDb: 7.6/10
https://m.imdb.com/title/tt17279496/
https://upflix.pl/film/zobacz/civil-war-2022
dramat

Alternatywna wizja Stanów już nie Zjednoczonych. Grupa dziennikarzy rusza przez Amerykę aby dotrzeć do stolicy i przeprowadzić wywiad z Prezydentem.

Poszedłem do kina aby nagrodzić A24, za to co robi i obejrzeć ich najdroższy film.
To przede wszystkim film wojenny i jak lubicie takie to są tu sceny walk miejskich warte obejrzenia. W drugiej kolejności postawiłbym go obok Wolnego Strzelca, bo to opowieść o dziennikarstwie i dokonywaniu wyborów. Natomiast nie jest to film mocno polityczny jak wielu zakłada. Kto z kim i o co się bije nie jest tu ważne, bo bardziej widać czyny zwykłych Amerykanów niż działania wojska czy ludzi u władzy. A trzecie zestawienie mam z filmami mocnymi i ciężkimi do których nie chce się wracać jak Requiem, Drabina Jakubowa czy Łowca Jeleni - nie wyjdziecie z niego podbudowani, końcówka o to zadba.
Zdecydowanie wybija się muzyką, skoczna i daleka od tego co się dzieje na ekranie, że często ma się uczucie oglądania teledysku.
Jest to mocne przeżycie, nie dla każdego i jest to film o naturze człowieka a nie polityczna rozprawka.

Miłego dnia.
WLADCA_MALP - #1000filmow ---- INDEX 123  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K...

źródło: s-l1600

Pobierz
 • 13
 • Odpowiedz
@Ofkors_pl Obejrzałem. Mocne 7/10. Co prawda momentami schematyczny, ale nadrabia aktorami. Kirsten fajnie się starzeje i ma charakter, nie jak te robione lalki, fajna Cailee Spaeny i jej przemiana, no i Wagner Moura - nie rzucił mi się dotychczas w oczy, ale po tej roli na pewno go zapamiętam.
Nightcrowlera oceniłem tak samo (7/10), ale widziałem go dekadę temu i pamiętam, że jednak był mroczniejszy (czy tak jest rzeczywiście to musiałbym go
 • Odpowiedz