Wpis z mikrobloga

no ale na najwyższym piętrze jest pewnie sauna w lato...


@MechanicznaPitaja:

1) W nowym budownictwie jest 20 cm styropianu i zielony dach, nie jest tak gorąco jak w wielkiej płycie kiedyś. Wentylacja mechaniczna działa też cały rok w przeciwieństwie do grawitacyjnej.
2) Klimatyzacja załatwia sprawę, a kosztuje kilka tysięcy. Na balkonie nie mogą ci zabronić więc robisz na luzie.
@MechanicznaPitaja: nie.

Mam 16 cm styropianu, blok z '58 roku. W te upały, co były ostatnio to wystarczyło, że rolety na dzień zasłoniłem. W środku max 24 stopnie. Ściany o grubości 60 cm cegły.

Na noc otwierałem wszystkie okna na oścież, i się wietrzyło przyjemnie.

A od dachu jestem oddzielony najpierw 40 cm pustką powietrzną, a później strychem.
@famir96 Ja właśnie widzę odwrotną tendencję, próbuję sprzedać mieszkanie na 10. piętrze z klimą, a w grupach nieruchomościowych na FB widzę same posty z pytaniami o mieszkania max do 2. piętra
@famir96: Bo się wszyscy nasłuchali, że w zimę trzeba miliony płacić za ogrzewanie a w lato jest sauna. Ale, że mamy 21 wiek to można podumać, że założenie klimatyzacji to nie jest fortuna a jak ktoś lubi mieć w domu 30 stopni to i tak będzie całą zimę #!$%@?ł grzejniki na opór.