Wpis z mikrobloga

Mireczki, rząd poleca zrobić sobie plecak ewakuacyjny i podają u siebie na stronie internetowej co powinno się w takim plecaku znaleźć. Tak patrze na to i czy to ma w ogóle sens w dzisiejszych czasach? Zakładając, że się mieszka w dużym mieście? Gdybym musiał uciekać z domu, to naprawde nie sądzę bym spał gdzieś w jakimś lesie czy pod gołym niebem, skoro jest tak dużo zabudowań dookoła mnie. Wszystko co polecają mieć wygląda bardziej jak sprzęt surviwalowy do biwakowania w terenie. Ale może się mylę! Co sądzicie?

No i druga rzecz. To jest plecak, ktory zakładasz i spierdlasz. Też takiej sytuacji sobie nie wyobrażam. Myślę, że jeśli rosja miałaby wjechać do mojego miasta, to bym o tym wiedział co najmniej tydzień wcześniej. Jedynie chyba, gdyby spadła bomba atomowa w takiej odległości, bym to przeżył i chciał się szybko oddalić od promieniowania, to jedyne zastosowanie które mi przychodzi do głowy do plecaka.

A zwykły atak rakietowy też chyba nam aż tak nie grozi, bo antyrakiety są poustawiane na granicy, prawda?

Czy się mylę?

#polska #wojna #ukraina #rosja #wojsko #plecak #prepers #survival #rzad
  • 24
  • Odpowiedz
@rekinwpaski: dżizas ja wiem że wam reklama nie poszła, bo onety radio i tv srało plecakami ucieczkowymi i nagle dziwnym trafem się pojawiły na allegro i wszędzie.

Ale poważnie myślicie, że na wykopie to zażre?!

Gdzie tu poza botami siedzą raczej ogarnięci ludzie. I już od dawna mają apteczki.
  • Odpowiedz
@rekinwpaski: to tylko kreowanie wizerunku państwa opiekuńczego. Jeśli musiałbyś użyć plecaka ewakuacyjnego, to prawdopodobnie z powodu wojny.

W przypadku wojny nie uciekniesz, bo zostaniesz zmobilizowany. Ale za to będziesz miał plecak, by mamić swoje poczucie bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
@rekinwpaski: Myślę podobnie, jaka kolwiek wojna jeżeli będzie będzie przypominać ta na Ukrainie, gdzie cały czas wszystko jako tako funkcjonuje, tylko walki trwają.

Poza tym co, uciekasz do lasu, tam czekasz dwa tygodnie i co dalej, przecież wojna może trwać i 5 lat
  • Odpowiedz
bo antyrakiety są poustawiane na granicy, prawda?


@rekinwpaski: wiadomo, przecież dzięki nim nie wleciały nam te niezauważone ruskie rakiety ;-)
Mamy jakąs tam obronę ale raczej skupioną na najważniejszych celach strategicznych i raczej nie są to miasta
  • Odpowiedz
@PokemonowyRambo: i tu masz fakt, fajnie się wypowiedział człowiek z służb w "didaskaliach" - na temat prepersów, co tam beczki chowają itd. przetrwalnikowe:

Nie dojdziesz do tych beczek, tym bardziej jak się w moro ubierzesz i po lasach będziesz skakał, bo albo Cie swoi wezmą za dywersje i może nie zastrzelą, ale skończysz na grubym przesłuchaniu, albo wrodzy Cie #!$%@?ą bez pytań jako sabotażystę.

@rekinwpaski dobrze wiesz, czym handlujesz, dziwnym trafem
  • Odpowiedz
@rekinwpaski: Jak najbardziej dobry pomysł ale trzeba spakować się z głową a nie jak byś miał nowe życie na alasce zacząć z tym plecakiem. Trochę jedzenia i wody, coś do ubrania, trochę środków higienicznych i medycznych, jakaś latarka. W normalnym cywilnym, niewielkim plecaku. To jest po to żeby podnieść sobie komfort jak będziesz szedł do miejsca oficjalnej pomocy.
  • Odpowiedz
@rekinwpaski: dobrze, to poradników masz tysiące, od surwiwalowców. Przede wszystkim, masz w swoim samochodzie dobrą apteczkę?

Nie taką za 30 złotych z pudełkiem, a taką jak Ci polecają ratownicy?
  • Odpowiedz
@rekinwpaski: wyobraź sobie taki scenariusz, że o 21:37 właśnie kończysz czwarte piwko oglądając heheszki na jutubie i słyszysz walenie do drzwi.
Za drzwiami stoi strażak i zachęca do #!$%@? tak jak stoisz, bo zaraz dotrze chmura jakiegoś gazu i kto nie ucieknie, ten ma przeprowadzkę na cmentarz.
I teraz albo łapiesz plecak i w samej bieliźnie wsiadasz na motorower (żeby nie utknąć autem w korku) i dajesz po gazie poza miasto.
  • Odpowiedz
To jest plecak, ktory zakładasz i spierdlasz. Też takiej sytuacji sobie nie wyobrażam.


@rekinwpaski: pożaru sobie nie wyobrażasz? Rakiety która o 3 w nocy stwierdziła że mieszkanie somsiada spod 4 to usprawiedliwiony cel wojskowy i blok może się zawalić w każdej chwili?
  • Odpowiedz