Wpis z mikrobloga

Cześć. Przylazłem po pomoc w znalezieniu rodzinnego auta. Szukam modelu spełniającego warunki:
1. Nowy;
2. kombi;
3. diesel;
4. możliwie normalna cena
Superb spełnia ww. warunki, a do tego mi się podoba. Niestety, silnik jest rzekomo felerny (źródło). Chciałem coś ze wschodu (Japonia/Korea), ale oferta kombi to dramat, a diesla w kombi nie ma żadnego (Honda, Nissan, Toyota, Ssang Yong, Kia, Hyundai - dosłownie zero diesli w kombi). Pomocy! Co jest warte uwagi, i nie będzie zaczynać się od 250k za golasa (lookin' at ye, a6).
#samochody #motoryzacja #auto #auta #szukamauta #diesel
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moznu_: 1. Niestety, nie ma, a proceed podoba mi się szalenie
2. Korzyści na VAT przy leasingu na jdg + gwarancja + spokój ducha przy dzieciakach
3. Segment min. C+. Rodzinny - pakowny. W Sportage nie właduję wózka i zakupów, w i40 kombi (śpij słodko aniołku) bez problemu.
  • Odpowiedz
@zapalony-ornitolog 1. Były napewno kilka lat temu, sam się przymierzałem. 2. Leasing na używane działa tak samo, gwarancja też (może trochę krócej) 3. Ja kupiłem 2 letnie BMW 3 kombi (gwarancja na 3 lata) i jestem mega zadowolony. 2+1 mieścimy się z luzem. Polecam.
  • Odpowiedz
@zapalony-ornitolog: w tym segmencie i cenie w dizlu nie ma w tej chwili niczego poza Superbem/Passatem. Teoretycznie 508, ale to nie dość, że ciasne, to dizel tylko 1.5 131KM.

Z kompaktów to Golf/Octavia/Leon, 308/Astra (1.5 131KM w tej wielkości aucie jest znośny) i chyba tyle.
  • Odpowiedz
@zapalony-ornitolog kupiłem na aukcji, przez internet. Licytacja, potem leasing na wylicytowaną cenę. Były wszystkie papiery, rzeczoznawca, serwis ASO, gwarancja, do tego tylko autoDNA musiałem dokupić, żeby mieć 100% pewności.
Jeśli chodzi o aukcje sensowne imo są 2 adresy poleasingowe.pl i cararena.pl. (Dostępne tylko dla ludzi z działalnością) Ja kupiłem w cararena. Do dealerów też jeździłem, ale akurat nic nie było fajnego. Kupiłem BMW 320 tourer g21.
  • Odpowiedz
@bidzej: to jest kloaczny dramat. Z suvami mi nie po drodze (chociaż CX60 3.3...tylko to kosztuje krocie i użytkownicy narzekają na kilka poważnych niedoróbek), ale pewnie będę musiał się przyjrzeć ofercie. Do tego doszkolę się z tego silnika VAGa 2.0 TDI 200KM, ale z tego co zdążyłem wyczytać - to jest mina. Dzieki za odpowiedź.
  • Odpowiedz
@zapalony-ornitolog: tfu na SUVy. Jeśli kompakt wchodzi w grę, to ja bym popatrzył na 308 SW, ewentualnie Octavię (w tej kolejności, bo VAG nie dość, ze wieje siurem, to w dodatku ma dziadowksi soft). Z większych tylko nowy Superb.
  • Odpowiedz