Wpis z mikrobloga

Jeśli Renault 5 będzie miało rozsądną cenę przy opcji większej baterii, to będę rozważać przejście na elektryczny samochód. Jeżdżę głównie po mieście, czasem trasy do 200 km. Myślę że w zupełności by mi stykał. Ładowarkę mam obok mieszkania na parkingu Lidla - więc wpięcie tam auta i zabranie po tym jak się naładuje to nie będzie kłopot.

Wczoraj zobaczyłem ten samochód na YT i mega mi się spodobał. :))

#renault #renault5 #motoryzacja #samochody
szczurek_87 - Jeśli Renault 5 będzie miało rozsądną cenę przy opcji większej baterii,...

źródło: renault-5-r5-2024-17-min-1400x933

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ładowarkę mam obok mieszkania na parkingu Lidla


@szczurek_87: to sobie policz jeszcze ile Cię to będzie kosztowało. Bo jak pamiętam, ładowanie na takich stacjach wychodzi drożej niż jazda na benzynie.
  • Odpowiedz
@szczurek_87: fajnie wygląda ten samochód, trochę wygląda jak maluch. Jedyne co w nim jest bez sensu to 18 calowe felgi. 15-16 bym widział w takim aucie. te są za duże i psują wygląd no i niepraktyczne, a jak jeszcze do elektryka gdzie liczą się mocno opory i masa to w ogóle strzał w kolano. Plus wymyślili taki ezgotyczny rozmiar, że nikt w takim nie robi i nie możesz wymienić opon
  • Odpowiedz
Ładowarkę mam obok mieszkania na parkingu Lidla - więc wpięcie tam auta i zabranie po tym jak się naładuje to nie będzie kłopot.


@szczurek_87: a co będzie jak zmienią się ceny prądu i wyjdzie że będziesz musiał płącić parę stów za 100km? zwłaszcza że to obecnie mega niestabilny rynek. co będzie jak lidla zlikwidują, też przecież supermarkety potrafią się zamykać i wynosić. U mnie były dwa lidle który już potem
  • Odpowiedz
Ładowarkę mam obok mieszkania na parkingu Lidla - więc wpięcie tam auta i zabranie po tym jak się naładuje to nie będzie kłopot.


@szczurek_87: ok handlowiec xD
Parking lidla to będzie obsługiwany przez apcoa, więc albo zapłacisz 200zł, albo będziesz kiblował w tym lidlu 2 godziny xD

Tak samo mi próbował wcisnąć kit handlowiec jednej z marek- "oj, na osiedlu nie ma ładowarki, NO ALE PRZECIEŻ POD LIDLEM SOM TO
  • Odpowiedz
  • 1
@r5678: A co ma być? Mam żyć w oparciu o strach i lęk i obawami o hipotetyczne sytuacje? Zlikwidują Lidla? xD No to pojadę się podładować do innego miejsca.

@r5678 no z tymi oponami to dali do pieca. No ale myślę że machnie się inne felgi i elo.

@ksiak Ja to jeżdżę tyle co kot napłakał :P Także luzik
  • Odpowiedz
@szczurek_87: ja bym nigdy nie opierał tak ogromnej inwestycji bez zapewnienia sobie gwarancji jak będzie wyglądała przyszłość.
żeby mieć elektryka w mieście to musiałbym mieć garaż z prądem i umowa na mnie. inaczej nigdy bym nie kupił.
Pamiętaj też że elektryki są niesprzedawalne jako u----i.
  • Odpowiedz
  • 7
@r5678: Samochód to nie inwestycja. To jest zawsze koszt, strata i wydatki - oczywiście w kontekście używania go tylko do celów prywatnych. Gwarancji przyszłości nie ma. Żyje się tu i teraz - jutro co do zasady nie istnieje. Można starać się przewidywać tą względnie bliską przyszłość, ta daleka to zawsze zagadka do której nie wiadomo czy będzie dane nam dotrwać. Po prostu za chwilę może nas nie być.

Oczywiście trzeba
  • Odpowiedz
@r5678:

a co będzie jak zmienią się ceny prądu i wyjdzie że będziesz musiał płącić parę stów za 100km?


Jak kWh będzie po 10 PLN to akurat samochód będzie najmniejszym problemem xD
  • Odpowiedz
@PiotrFr: mówiłem o tych publicznych ładowarkach, tam zawsze masz drożej o kilkaset procent niż w domu/garażu.
Z tego co znalazłem jakiś cennik z listopada to kWh na biedronkowej ładowarce kosztuje około 2.50zł.
To już masz 25% z tego 10zł.
a w domu masz w tańszej taryfie 52gr i 1zł w droższej. no ale to już bardziej indywidualne kwestie.

aż sobie musiałem policzyć aku o pojemności 40kWh, więc naładowanie do pełna
  • Odpowiedz
@PiotrFr: ale jest jedna rzecz której nie wziałem pod uwagę.. cena zakupu.
a to trzeba uwzględnić przy kosztach i wyliczyć w ile czasu nam się to zwróci. w praktyce pewnie nigdy, chyba że ktoś w domu ładuje w nocnej taryfie. Wtedy takie r5 elektryczne 100km przejedzie nie za 31zł tylko za 7zł
czyli oszczędzamy 24zł na każde 100km.. jeżeli elektryk jest droższy od spalinówki o powiedzmy 40K, no to zwróci
  • Odpowiedz
@r5678:

mówiłem o tych publicznych ładowarkach, tam zawsze masz drożej o kilkaset procent niż w domu/garażu.


Jakie kilkaset procent? Cena kWh w domu to ok 1 PLN, publiczne
  • Odpowiedz
@szczurek_87 szczurze sty ale pieprzysz głupoty. I mówię to jako 3 letni użytkownik bev. A ładowarka na Lidlu za rok będzie płatna. 3pln za kwh. Jak tam ta ładowarka na Lidlu? ;)
  • Odpowiedz
Gwarancji przyszłości nie ma. Żyje się tu i teraz - jutro co do zasady nie istnieje. Można starać się przewidywać tą względnie bliską przyszłość, ta daleka to zawsze zagadka do której nie wiadomo czy będzie dane nam dotrwać. Po prostu za chwilę może nas nie być.


@szczurek_87: jak Cię czytam to już wiem co siedziało w głowie idiotów, którzy brali kredyty we frankach i mieli w dupie ryzyko zmian kursu
  • Odpowiedz
  • 0
@kompek: XD zakup kawałka blachy na kołach porównujesz do ignorancji i głupoty frankowiczów? Zacne XD podziwiam XD

@Thexil Ona jest już płatna. No będzie za tyle i co? W sensie nie kumam o co ci chodzi. Kupuję sobie takie auto bo mam taki kaprys, podoba mi się i wiem z czym to się wiąże. Przecież ja nie chce jeździć za darmo -
normalnie będę płacić za „tankowanie prądem” zgodnie
  • Odpowiedz