Wpis z mikrobloga

99% lekarzy nigdy nie osiągnie poziomu zarobków które mam w IT


@Krolik: ale czego to ma dowodzić?
jak jesteś powiedzmy w top 0.1% najlepiej zarabiających specjalistów IT to jest oczywiste

tylko tak samo 99% programistów nigdy nie osiągnie zarobków top 0.1% najlepiej zarabiających lekarzy
Prywatnie sobie trochę zarobią, ale większość z nich chce pracować również w szpitalach.


@podomka: w szpitalu musisz robić by brać po 250-350 PLN (tak wiem, że od tego jeszcze trzeba odjac koszt pokoju/biura i VAT) za wizytę u specjalisty typu onkolog/chirurg itp. za 15 minut. Bo do niego idą prywatnie ludzie, by nie czekać w kolejce w szpitalu (magia szybkiego przyjęcia). Do tego jeszcze 1.000-10.000-999.9999.999 przed operacja (tu bez vatu i
@magicznyfred no tak, ale żeby założyć gabinet i mieć wiele pacjentów, to musisz wyrobić sobie jakąś opinię. Co z tego, że lekarz bierze 250 za wizytę skoro może mieć 1 pacjenta dziennie.
@Krolik ja mam w rodzinie lekarza, który ma prawie 40 lat i teraz zarabia około 20 brutto czyli mniej niż programista mid, bo mid 3 lata temu miał 30k brutto w zagranicznym korpo. A jak doliczyć wszystkie premię i benefity to wyjdzie spokojnie 35k. Lekarze nie mają takich benefitów i premii. Oczywiście mówię o top 2%, bo nie interesują mnie programisci w polskich januszexach xD dodatkowo możesz zwiedzić całe Stany Zjednoczone latając
@magicznyfred programista nie musi sam zdobywac klientów jeżeli pracuje w korpo, a Lekarz musi zdobywać klientów jeżeli ma swój gabinet. Programista musi posiadac kompetencje i znać biegle angielski, żeby uderzyć do takiego Googla, a potem to już firmy ustawiają się w kolejce. 5-7k? To w tej chwili już chyba junior ma więcej. 7k brutto to jakieś 4 na rękę.
@podomka czemu porównujesz programistę tech lead z zagranicy do zwykłego lekarza poz w pl?
240k usd to normalne zarobki?
Ciekawe, za tyle to seniorów Brytyjczyków, a nawet architektów się nie outsourcinguje, a jak jest inaczej to rzuć nazwy tych firm
@Krolik nikt, ale stawki w outsourcingu są często per kraj, a to czy klient chce zapłacić wiecej za kogos z samego tytułu skad ta osoba jest to inna bajka
@lol3pdg porównuje programistów, którzy pracują z Polski dla zagranicznego korpo. Jakie 240k USD? Gdyby się przenieśli do Stanów, to na takim samym stanowisku dostaną co najmniej 300k USD. Jesteś nowy w it? To nie jest żadna tajemnica. Zobacz na firmy top3 ile płacą Polakom, a ile ludziom w stanach. Nie każdy jednak chce się tam przenosić. Stany to syf, a la to kraina bezdomnych.
@Krolik: Trochę wyekstrapolowałem na podstawie swojego doświadczenia, a reszta to upodobanie klienta, chce kogoś z UK za stawkę PL+30% albo i więcej to dostanie :P

@podomka:

Jakie 240k USD?

80k pln to 20k USD / mies. czyli 240k rocznie (zaokrąglając)

Dobry programista spokojnie wystawi fakturę na 80k pracując dla zagranicznej korpo. Ile % lekarzy ma taki zarobek? Niewiele.

To są tak wyjątkowe przypadki, że powstają o tym artykuły, a nie
@lol3pdg wcale nie są to wyjątkowe przypadki, bo osobiście znam co najmniej dwie takie osoby xd może idź do do top 2% firm i zapytaj ich jakie mają widełki na seniora/lead? Wystarczy wyjechać popracować rok w jakimś oddziale Google, a potem będą się o Ciebie bili. A jak studiowałaś zagranicą, to Google Cię przyjmie z otwartymi rękami.
@podomka: dla nic 20-30k/mies to szczyt marzen, kazdy kto ma wiecej to troll ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ich wyobraznia konczy sie na pracy dla firmy z USA przez kontraktornie ktora bierze 50-70% prowizji.
@Oskariat xd to znaczy, że jeszcze mało wiesz, bo osobiście znam osoby z takimi zarobkami. Nie mówię o kontraktorniach. 20-30k miesiąc? To Google, Facebook i Amazon płacą już więcej seniorowi.
@podomka: ty chyba nie zrozumiales mojego komentarza, mowie ze dla wykopkow 20-30k to szczyt marzen.

Sam zarobilem w zeszlym roku 1.5kk na czysto i znam pelno osob zarabiajacych $200-300k+
@podomka:dobry programista, słowo klucz. Ja jestem małpa jr developer w PHP i ledwo 5k. Są dwie opcje albo jestem debilem albo jestem debilem i ktoś stuka mnie na hajs. Jestem pewien ze jako lekarz kręciłby więcej mając tyle lat expa. Ale to hipotetyczne założenie bo jestem aspoleczny i IT to jedyne do czego się nadaje