Wpis z mikrobloga

@biaukowe: bo medycyna to tak z 10-15 lat zapie**alania, od liceum, żeby się w ogóle dostać, przez studia, żeby się utrzymać, po te ich staże i rezydentury.

Mam 33 lata, znajomi którzy poszli na medycynę dopiero teraz zaczynają dobijać do zarobków które ja miałem 5 lat temu, a ja też w miejscu nie stoję.
  • Odpowiedz
@biaukowe: tak jak kolega @pastarri napisal. Lekarz przegania programiste zarobkami po 40 a po co mi pieniadze jak juz bede stary? Wiadomo, miec lekarza w rodzinie zajebista sprawa i prestiz zawodu chyba najwyzszy z mozliwych ale teraz majac 32 lata bylbym biedakiem bedac lekarzem
  • Odpowiedz
@biaukowe: znam programistów co robili medycynę wieczorowo, normalnie pracujesz do 16:00, potem lecisz na uczelnię na zajęcia, da się to pogodzić z pracą i nie masz żadnych przestojów z zarabianiem
  • Odpowiedz
@biaukowe: żeby zarabiać dobrze jaki lekarz to trzeba mieć dobrą renomę. Większość lekarzy zarabia marne pieniądze w publicznych placówkach, a Ci lepsi zaczynają zarabiać dobrze dopiero przed 40.
  • Odpowiedz
@Pasterz30: Wątpię. Dobry programista spokojnie wystawi fakturę na 80k pracując dla zagranicznej korpo. Ile % lekarzy ma taki zarobek? Niewiele.

Mam w rodzinie lekarza i oni w tych szpitalach mają minimalne stawki. Prywatnie sobie trochę zarobią, ale większość z nich chce pracować również w szpitalach.

Pracą lekarza to często dyżur 24h, kilka operacji i życie człowieka w rękach. A taki programista? W każdej chwili może skończyć robotę i odrobić później.

Jak
  • Odpowiedz
@biaukowe znam lekarzy, którzy w szpitalu mają kilkadziesiąt złoty za godzinę. Nie 150, a poniżej 100. 150 nie byłoby źle, ale to i tak się nie umywa do zarobków programistów, a odpowiedzialność wyższa.
  • Odpowiedz
  • 1
Dobry programista spokojnie wystawi fakturę na 80k pracując dla zagranicznej korpo. Ile % lekarzy ma taki zarobek?


@podomka: ok, czyli troll. no powiedzmy że pośmiałem się.
  • Odpowiedz
@biaukowe a co w tym śmiesznego? Nie ma się co śmiać. To są realne zarobki osoby, która zna biegle angielski i pracuje dla firmy w stanach. Stanowisko senior/lead
  • Odpowiedz
@Pasterz30 nie mówię, że jest ich więcej, ale niewielu lekarzy zarabia dobrze, a to dodatkowo jest odpowiedzialny zawód. W programowaniu jest łatwiej i nie odpowiadasz za życie człowieka.
  • Odpowiedz
@biaukowe: 99% lekarzy nigdy nie osiągnie poziomu zarobków które mam w IT. Siostra lekarz o 6 lat ode mnie młodsza jest już po specjalizacji i osiągnęła obecnie nominalny poziom zarobków jaki miałem w trzecim roku pracy. Tylko że ja pracę komercyjną zacząłem 20 lat temu i te pieniądze były warte 2x więcej wtedy niż teraz.
  • Odpowiedz