Wpis z mikrobloga

Jeżeli komuś się wydaje, że KO kiedykolwiek faktycznie zrobi coś w kierunku obniżenia cen mieszkań to jest zwyczajnie naiwny. Przykładowo taki Robert Kropiwnicki ma w swoim oświadczeniu majątkowym 10 mieszkań. Jak myślicie, jak zagłosuje za pomysłem wprowadzenia katasteru albo innego, realnie skutecznego mechanizmu? Oczywistym jest, że BK0% jeszcze bardziej zmniejszy szanse na mieszkanie dla ludzi którzy zwyczajnie chcą mieć gdzie mieszkach i wychowywać dzieci, a jeszcze bardziej wzbogaci ludzi którzy już są milionerami.

Ja prawdopodobnie jako jeden z ostatnich załapałem się na swój kąt ale zwyczajnie jest mi żal młodszych którzy wchodzą w dorosłe życie i są zwyczajnie w dupie. Wszyscy będziemy cierpieć wskutek katastrofy demograficznej w której duży wkład mają tacy "inwestorzy" dojący ludzi którzy realnie chcą budować tę gospodarkę, a nie bogacić się na szkodliwej społecznie spekulacji.

Dzisiaj naprawdę się zawiodłem na PO i nie wiem czy ponownie na nich zagłosuję


#polityka #sejm #nieruchomosci #kredythipoteczny
kobiaszu - Jeżeli komuś się wydaje, że KO kiedykolwiek faktycznie zrobi coś w kierunk...

źródło: download-4

Pobierz
  • 11
@kobiaszu: można by mu ustawa znacjonalizować te mieszkania i dać młodym rodzinom które zobowiążą się do posiadania 3 dzieci w ciągu powiedzmy 10 lat...z tego łysego nieroba żaden pożytek
wszystko jest przepisane na rodziny


@artur-hemingway: To samo zrobią wszyscy ludzie, którzy będą musieli zapłacić podatek katastralny od n-tego mieszkania. Utrudni, ale nie zlikwiduje. Dobre, chociaż i to. Poza tym, #!$%@?.... Stać go to ma. Darmo ich nie dostał.
@GOHAN: Polacy są teraz w szoku, że czeka ich nowa sytuacja, taka, która jest na zachodzie i do której wszyscy są tam przyzwyczajeni - rodzisz się biedny, to prawdopodobnie umrzesz biedny. U nas to nowość, do tej pory rodziłeś się biedny i nic nie stało na przeszkodzie, żebyś został multimilionerem, a teraz? Po prostu dochodzi do nas zachód, majątki rodzinne zostaną zaraz zabetonowane jak u nich, tylko u nas to nowość.
@artur-hemingway: W takiej Wielkiej Brytanii np, jeśli nie jesteś bogaty to bardzo ciężko jest utrzymać majątek rodzinny, bo podatek od spadku jest W #!$%@? wielki. Taki to zachód właśnie.....
@artur-hemingway: Kiedyś z tej fundacji rodzinnej trzeba te dobra wyjąć.... Fundacja rodzinna obwarowana jest też innymi podatkami, których nie trzeba płacić kiedy dobra te nie są majątkiem fundacji rodzinnej. To nie jest czarodziejskie pudełko, które pozwala ominąć wszelakie podatki.
Jeżeli ktoś ma głosować nad prawem dotyczącym swojego majątku to jest to konflikt interesów


@kobiaszu: A kto ma to prawo głosować, skoro nikt inny tego robić nie może ? Wszystko co dotyczy bezpośrednio jakiegokolwiek posła można rozpatrywać jako konflikt interesów. Nie da się tego ominąć.