Wpis z mikrobloga

Panie ministrze Krzysztofie Hetmanie, ja to od dawna proponuję wprowadzić sprawdzony program mieszkań dla rodzin z USA.

Program polega na tym, że nie robimy nic, stopy trzymamy nad inflacją jakiś czas, no i ceny mieszkań spadają.

Dodatkowym plusem jest też to, że spada inflacja.

Po drodze bankrutuje kilku deweloperów, ale w USA nikt się nimi nie przejmuje.

Dziękuję za uwagę, obejdzie się bez oferty etatu w MR.

#nieruchomosci #mieszkanienastart #usa #ekonomia #gospodarka #polityka
  • 13
@mickpl: Fajnie się rządom drukuje pieniądze z drukareczki i wtedy mają poparcie bo trochę rozdadzą, trochę ukradną, ale jak się robi taka inflacja jak w Polsce to ludzie już się sami zastanawiają, czy to drukowanie pieniędzy przez rząd jest takie fajne. U nas drukowanko dalej się podoba deweloperom, ale ludzie już chyba mają dość galopujących cen.
ale jak się robi taka inflacja jak w Polsce to ludzie już się sami zastanawiają, czy to drukowanie pieniędzy przez rząd jest takie fajne


@jacos911: chłopie. 90% wyborców PiS nic nie wie o inflacji, czy dodruku xD dla nich to prywaciarze ceny podnoszą, by się więcej nachapać xD
Pytanie czy juz wiedza ze jak inflacja spada to wcale nie znaczy ze ceny spadna


@DryfWiatrowZachodnich: ostatnio w sklepie słyszałem od jakichś studentów, którzy kupowali chipsy, że "jak to podrożały, przecież inflacja spadła"
Także o spadkach inflacji ludzie chyba mają jeszcze niższą wiedzę niż o samej inflacji. Wykształceni ludzie, psia mać.
@mickpl: W zeszlym tygodniu moja agentka real estate pisala ze jest chetnych wiecej niz mieszkan i to najlepszy czas zeby sprzedawac. Ceny raczej w gore. Moj dom w 3 lata jest 70k usd drozszy (nie liczac tego co zainwestowalem, pewnie sprzedalbym bez problemu o 100-120k usd drozej)
@cerbera: ja swoj kupilem w 2011 w dolku kryzysu za 60 tys (za 100 byly juz zajebiste ale tyle nie kialem) a teraz jest wyceniany na ponad 400, domy dookola sie sprzedaja nawet za pol miliona, jakas paranoja, to musi jebnac w ciagu 2-3 lat. Wszedzie, na kazdej ulicy sa stare burzone i budowane wielkie kolubryny.
@lajsta77 materialy budowlane i labor tez ida w gore. Raczej ceny nie spadna. Napewno nie beda to znaczne spadki. Jedynie demografia i brak popytu moglby to spowodowac. Demografia jak i ekonomia w stanach jest w lepszym stanie niz wielu innych rozwinietych krajach.