Wpis z mikrobloga

Plusujcie jedyne ugrupowanie parlamentarne w sejmie, które zapowiedziało, że będzie głosować przeciwko BK 0%.

Mam niezły dysonans poznawczy - pamiętam jak jeszcze parę lat temu wyzywałem ich od komuchów (jak się pisze "postkomunizm? "razem" hehehe), ale ostatnie lata życia w tym k--------u będącym El Dorado dla flipperów, januszeksów, deweloperów i innych pasożytów sprawiło, że doceniłem politykę Potężnego Duńczyka i jego kolegów.

#nieruchomosci #sejm #polityka
M.....s - Plusujcie jedyne ugrupowanie parlamentarne w sejmie, które zapowiedziało, ż...

źródło: 800px-Razem

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jest uzasadnieniem interwencji ze strony państwa.


@Dpdp: no i masz państwową interwencję, 21,5 miliarda złotych zainterweniuje prosto do kieszeni deweloperów i banków, a i przy okazji fliperzy zarobią bo procent będzie z wyższej kwoty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Maurelius: jak mnie to bawi, że wykopki nagle stają się lewicowe. No ale tylko w wybranych kwestiach (mieszkania i trochę praca). Wciąż jak ktoś powie, że opodatkowanie i oskładkowanie dobrze zarabiających ludzi na B2B jest śmiesznie małe to 95% się oburza.
  • Odpowiedz
@Leithain jeśli chodzi o mnie, to jestem totalnie za opodatkowaniem korporacji, dojeżdżaniu fikcyjnego B2B, procentowej składce zdrowotnej czy wysokiej, wieloprogowej progresji podatkowej, ale w takim kształcie, żeby w pierwszej kolejności obciążało to ludzi bogatych, a nie klasę średnią. Taki próg 32% powyżej 120k brutto rocznie to jakieś nieporozumienie, przecież za chwilę tyle będzie wynosić średnia krajowa.
  • Odpowiedz
@Chrum_Master @xdTM razem jak startowało samodzielnie to mieli 2-3%. Teraz na lewicy de facto dyktują ich program i tematy kampanii, a przynajmniej wchodzą do sejmu / samorządów. Z rządem trochę słabo wyszło, bo bezideowa Nowa Lewica połasiła się na stanowiska kosztem programu, ale z każdymi wyborami razem waży tam coraz więcej, także być może w kolejnej kadencji jeśli będzie montowanie koalicji to bez nich sie nie uda
  • Odpowiedz
@Maurelius to niech podatek zniosą od zysków kapitałowych.

Bo 19% jest chore. Przy nieruchomościach jest stabilny przychód, bezpiecznie ulokowany kapitał i 9-12% podatku.

Słucham p---------a o katastrach itp.
A czemu te matoły z wiejskiej nie zniosą podatku od zysków kapitałowych?
  • Odpowiedz
Mam niezły dysonans poznawczy - pamiętam jak jeszcze parę lat temu wyzywałem ich od komuchów (jak się pisze "postkomunizm? "razem" hehehe), ale ostatnie lata życia w tym k--------u będącym El Dorado dla flipperów, januszeksów, deweloperów i innych pasożytów sprawiło, że doceniłem politykę Potężnego Duńczyka i jego kolegów.


@Maurelius: Doceniłęś a oni tym czasem sącelowo wypuszczonym przez establishment ZAWOREM, WENTYLEM BEZPIECZENSTWA, by najbardziej w---------h ludzi UKOIĆ i nic nadto bo zero
  • Odpowiedz
  • 2
@Maurelius gdyby tylko Lewica/Razem więcej poświęcało uwagi na problemy socjoekonomiczne, zarówno w przekazie medialnym jak i w przygotowywaniu projektów ustaw a mniej sprawom ideologicznym pokroju aborcji i LGBT to byłoby idealnie. Przesuwaliby okno Overtona powoli w stronę normalności. A tak, zamiast spraw które dotyczą 100% Polaków wolą poświęcać się sprawom które dotykają jakieś 15% społeczeństwa.
  • Odpowiedz
No to po prostu łyknąłeś fejka, bo właśnie o to chodzi, by tych mieszkań nie rozdawać, a tanio i bezpiecznie wynajmować. I tak, budownictwo socjalne jest właśnie tym sprawdzonym, działającym rozwiązaniem na poprawę sytuacji mieszkaniowej, a także wpływanie na ceny najmu.


nigdy i nigdzie. Czy może kolega chce powielać fałszywki o Wiedniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym masz tutaj idealny przykład, jak taki nibywolny rynek czasem działa. Ci, co mają kapitał lobbują za rozwiązaniami
  • Odpowiedz
Czy może kolega chce powielać fałszywki o Wiedniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FilSardyn: o, ciekawe. Co jest fejkowego w tym że Wiedeń ma szeroki program public housingu?
  • Odpowiedz
@rybsonk: twoje zaściankowe, plemienne myślenie to uwstecznienie cywilizacyjnie. Mamy XXI wiek, a ty nadal bez etyki uniwersalnej, kierowany emocjami, a nie logiką i niepotrafiący wyjść z własnej bańki
  • Odpowiedz