Wpis z mikrobloga

Szukam odbiornika GNSS do kupienia. Ehhh... już ile widziałem takich wątków na facebookach, forach itp. i ja mam ten sam dylemat. Chińczyk czy leasing na trimble? Oto jest pytanie... teraz wyszukałem takiego chinola ale chyba chcą oszukać? lub ich oprogramowanie może mierzyć w pochyleniu na 90 ? ( ͡° ʖ̯ ͡°) #geodezja Doradzicie coś, ktoś kupił chinola i nie był zadowolony? Pracuje w robocie na trimblu (bez wychyłomierza),R8s- nie jest to najnowszy sprzęt, ale to mi się podoba, że powtarzalność wytyczenia punktu jest bardzo wysoka, boję się że w tych chińczykach nie jest już tak fajnie, ale to może tylko taki mit? Macie chinole?
WykopowyGeodeta - Szukam odbiornika GNSS do kupienia. Ehhh... już ile widziałem takic...

źródło: geoalpha

Pobierz
  • 14
@WykopowyGeodeta: Ile ludzi tyle opinii. Ja już ponad rok patrzę na kupno odbiornika i celuje w satlaba/ stonexa, gożej, że te pieniądze przebimbałem trochę xD. Trimble i Leica to są takie kosmiczne ceny, że nawet się nie porywam. Patrząc na te dwa to mam lekkie obawy, że sprzęt za 10 k to będzie jednak odstawał. Do tego, pan Jerzyło- dystrybutor art-geo, wypowiadał się na fb na temat tych małych pipków jako
@WykopowyGeodeta dlugo się męczyłem z moim R2. Jak kupiłem chinczyka w Geopryzmacie to mi wydajność o 500% wzrosła i jak se pomyślę ile czasu traciłem na gubienie sygnału, kombinowanie z przecięciami, pomiarami z wcięciami to żałuj że nie kupiłem go z 3 lata wcześniej. Powtarzalność taka sama. Na 10k pikiet to może z 1-2 była kopnięta na rzędnej.
@spie_z_tata: Gintec G30Pro, dwie pikiety mi wywaliło w kosmos ale to łatwo wychwyciłem bo były błędy w zakresie 20m. Jak się sprawdzam na osnowie to +/- 0,02m różnic. Mierzy w lesie bezproblemowo, przy budynkach i na 60 stopniowym wychyleniu. No nie moge się go nachwalić, a byłem sceptycznie nastawiony na samym początku. Całość niecałe 20k z Outkitel WP19 jako kontroler. Teraz już jest następca z druga kamera do wirtualnego tyczenia.
@spie_z_tata: tak, ci sprzedawcy takie kity wciskają że to się kłóci ze zdrowym rozsądkiem. Naukowo udowodnione jest, że wraz ze wzrostem odległości od pojedynczej stacji maleje dokładność, ale ich magiczne odbiorniki działają do 50 km. Dowód? Film na którym akurat wyniki wyszły dobre :-)
tak czy inaczej żałuję, że kiedyś lata temu nie było wyboru i musiałem zapłacić kupę kasy za Topcona. Jak mi się po kilku latach zepsuł kontroler to
@atomic77: Ziomek, wiem. Dlatego pytam o doświadczenia. Mam kilku geodetów znajomych co pykają teren zadrzewiony gpsem i im to idzie. Dlatego się zastanawiam, gdzie jest ta granica zaufania i kto czego używa.
@spie_z_tata: Pracuję na Trimble R12i ponad 2 lata. Da się mierzyć w lesie, dista nawet nie wyciągnąłem od dnia zakupu. Powtarzalność pomiaru jest pełna. Jak nie osiągnie zakładanej dokładności to po prostu nie mierzy, odwalona pikieta to jest max 10 cm, a nie metry. Żeby nie było, miałem wcześniej Ruide, kasa wydana na Trimbla to najlepiej wydane pieniądze w życiu. Ukojenie moich nerwów. Jak zamierzasz zajmować się profesjonalnie geodezją, to do
@PBuzz uważam, że gadasz głupoty. Trimble to wydatek ilu? 70k- 80k? Ziomek, wiem, że to górna półka, ale jak to mnie w Anglii nauczyli, że po co Ci ts15 z serwomotorami skoro na modelu sprzed 10lat zarobisz tyle samo z taką samą dokladnoscia? Pykam na zenith15 już 7 lat i momentami wkvrwia mnie niemiłosiernie, ale był 2x tańszy od topowych zestawów, a co dopiero od Leica czy Trimble? Jeśli robisz obsługę hal,
@spie_z_tata: Kwoty które podałeś są realne. Jeśli chodzi o tachimetry to jest tak jak mówisz, jest bardzo słaby postęp przez ostatnie lata. W Trimblu klepią od 20 lat wariacje S6, w Leice jak podłączysz serie 1200 do nowego kontrolera to różnica względem nowych TS nie będzie duża. I masz rację robię głownie obsługi dróg. Chińczyki mają dyskwalifikacje przede wszystkim za to, ze nie połączysz gpsa z tachimetrem. Po drugie prawie wszystko
@PBuzz No dlatego nie tykam dużych tematów jestem za mały, nie mam czasu. Nawet jak jest temat bardziej... No trudniejszy teren, to mierze na tachimetrze, założoną osnową zgodnie ze standardami, 2x pomiar na 3 lub więcej punktów. A jak się nie da, to ciąg. Daje też cenę, tak, żebym był zadowolony z niej, ale to większości wycen, ale niestety często bardzo jest to ścianą dla ludzi, a o urzędach nie wspomnę. Co
spieztata - @PBuzz No dlatego nie tykam dużych tematów jestem za mały, nie mam czasu....

źródło: temp_file3709975515705600328

Pobierz
@WykopowyGeodeta: o ile wszystkie chińczyki są bardzo do siebie podobne, różnią się w większości tylko kolorami to realna różnica między nimi a sprzętami top jest w autorskim oprogramowaniu przetwarzania sygnału. Technologia poszła do przodu, elementy chcemy czy nie chcemy są produkowane w Chinach i złożyć sprzęt z dobrych części nie stanowi wyzwania.
W usa wszyscy chwalą carlsona brx7 jako 3x tańszą alternatywę r12 i w zasadzie u nich to jedyna poważna
@spie_z_tata: @kolar1 @atomic77 @PBuzz @ziomekz
Dzięki wszystkim za podzielenie się informacjami.
Trimbla 12i jest poza moim zasięgiem, chociaż bardzo bym chciał mimo że robię typowe prace z zakresu 1 i 2.
W pracy pracuję na Trimblu i tak jak mówi @PBuzz są niezawodne, to mi się podoba w nich, że nie chwali się fixem jak go nie ma.
Co z tego, że chińczyki mają fixa w lesie i może nawet tam
@WykopowyGeodeta: ja mam od art-geo, ich marketing to ściema oczywiście, ale nie ma problemu ze wsparciem, nawet po kilku latach od kupna. Więc tym bardziej jak masz blisko, to czemu nie. Dużą zaletą jest też to, że mają własne bezpłatne stacje RTN. Często je porównywałem do ASG i wyniki są bardzo zbliżone. Zdarzało się, że w RTN miałem 5 cm wysokościowo różnicy w stosunku do ASG (ale w single już pasowało)