Wpis z mikrobloga

Czy przyjmowanie kreatyny w dawce 5 g/dzień zwiększa poziom kinazy fosfokreatynowej?

Szerszy kontekst:

Zrobiłem badania i CK wyszło na poziomie 1323 U/L (norma górna do 308), po tygodniowej przerwie od jakiejkolwiek aktywności fizycznej.
Dodam tylko, że 2 dni przed badaniem miałem ostry ból pleców, jednak ból ustąpił już następnego dnia (nie jestem pewien, czy ma to jakiekolwiek znaczenie). Lekarz zlecił ponowne badanie, ale kazał odstawić kreatynę. Po 5 dniach od poprzedniego badania i zaprzestaniu przyjmowania kreatyny, wynik wyniósł 170 U/L.

Dodam że chodzę na siłownie trzy razy w tygodniu (regularnie od 10 miesięcy), a niedawno zacząłem też przygodę z kalistenniką (krótki trening 30 minut co 2 dni).

Jak myślicie wszystko w normie? Normalnie trenować i brać dalej kreatynę?

Ps. Rozmawiałem z jakimś randomowym internistą i powiedział że się nie zna xD
Więc w ostateczności udam się jakiegoś lekarza sportowego.

#zdrowie #sport #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #medycyna
  • 4
  • Odpowiedz
@domelos16: o ile dobrze pamiętam może wzrastać w przypadku brania kreatyny, jedzenia dużych ilości mięsa, oraz intensywnych treningów, ale tez po kontuzjach, zwłaszcza naderwaniach i naciągnięciach mięśni. Niemniej jednak i tak idź do lekarza sportowego.
  • Odpowiedz
@domelos16: Nie masz co się przejmować jeżeli po przerwie od treningu poziom CK jest w normie. To normalne że zwiększa się jej poziom po treningu, są też jednostki które są "bardziej wrażliwe" i mają na codzień poziom CK po kilka tysięcy.
  • Odpowiedz