Wpis z mikrobloga

@olcayn: najbardziej na swiecie ciekawi mnie czy taki mickpl przez zacisniete zeby gdzies tam z tylu glowy sobie mysli KURDE TRZEBA BYLO WTEDY JEDNAK KUPOWAC i dalej robi dobra mine do zlej gry i spamuje dla swojej sekty xD
@olcayn: Widać, że nie śledzisz rynku bo przed wprowadzniem BK2% powoli zaczynała się korekta (dewy schodzili z cen i zaczeli dorzucac garaże gratis). Mysle ze gdyby nikt nie dorzucał hajsu to spokojnie mielibyśmy tą 10-15% korektę.
Niestety trudno coś przewidzieć w państwie z kartonu. Serio im jestem starszy tym bardziej dociera do mnie, że życie w Polsce to gambling i najlepiej odnajdują się tu ludzie z żyłką do hazardu.
@olcayn: dawno, dawno temu, jak kupowałem mieszkanie za 2000zł/m, to byli już spadkowicze, którzy radzili że zamiast kupować za tak absurdalnie wysoką cenę, lepiej teraz wynająć, poczekać i kupić normalnie za max 1000zł/m jak ta bańka pęknie.

Bo to było niewyobrażalne żeby mieszkanie 60m w mieście kosztowało więcej niż nowy Ford Mondeo ;)
  • 2
@kalafi0r: śledzę rynek bardzo dokładnie. No gdyby nie było bk2% to być może ceny by spadły(powtarzam: być może). Tylko co z tego? Beka była, ceny poszły do góry, spadkowicze jak zawsze wyruchani. Zresztą między postem ze zdjęcia a beką były ponad 2 lata. Przez ten czas nieruchomości tak urosły, że spadek o te twoje 10-15% nadal oznaczałby kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen w tym okresie. Nawet jak wprowadzali bk2% to w stanie
Gdyby nie oni i gdyby wszystko ułożyło się inaczej i generalnie było na odwrót to miałby racje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@olcayn: ale patrząc na ówczesne dane to nie dało się przewidywać inaczej, mickde mając te same dane się nie pomylił tylko tam rząd stosuje się do starej ekonomii i logiki, a u nas wprowadzono nową ekonomie i od covidu uczenie ekonomistów w Polsce jest bezcelowe bo
Dzisiaj mamy czwartą rocznicę tego pięknego postu.


@olcayn: niestety ale połowa wykopu zasrana pisowską propagandą że to wina po że Julka sobie nie kupi mieszkania do peklowania w centrum Warszawy ¯\(ツ)/¯
@olcayn: nikt nie przewidział że rząd wyda Twoje i moje podatki na dotacje dla wybranej losowo grupy ludzi. Dodatkowo powodując przy tym 20% wzrost nieruchomości. Wszystkie kraje zaciskały pasa, ale u nas była inna taktyka, na którą nikt na zachodzie nie wpadł z jakiegoś dziwnego powodu.