Wpis z mikrobloga

@Uchuu no temu również nie przecze, i jako jeden z takowych, licze że będzie coś z tym zrobione. Jednak ponownie, robienie z tego wojny płci, kiedy tylko troszke mniejsza liczba mężczyzn ma takowe opinie niż kobiety, jedt bezsensowne i szkodliwe na dłuższą mete.
  • Odpowiedz
baba zmolestwoana raz, i inne baby aktualnie coś z tym robią = ueueue jakim prawem baby coś robią


@Diamond-kun: ale zmolestowana, bo procedura oceny przydatności do bycia mięsem armatnim w wojsku zakłada ocenę stanu fizycznego do czego konieczne jest się rozebranie? Życie to nie bajka xD A te niewybredne uwagi to pewnie lekarz kazał wpisać że ma nadwagę albo wadę postawy i już się julka spruła, bo przecież powinien powiedzieć że
  • Odpowiedz
@Diamond-kun: @Aokx płacę podatki, nie biorę socjalu i mogę być pobrany do wojska. W zamian za to MAM prawo głosu. Na TYM WŁAŚNIE polega demokracja a nie na tym że każdy ma głos. Inaczej wyradza się ona w to co mamy i co na naszych oczach pomału kończy żywot.
  • Odpowiedz
@gorobei skąd pomysł że płacenie podatku zwalnia cie od poboru? W poprzednim systemie, feudalnym i feudalno-autorytarnym, chłop podatki płacił, socjalu nie miał, każdy jego zdanie miał w dupie, a i tak do wojska był na siłę zaciągany. To dzięki liberalnym demokracjom, od tego powoli zaczęło się odchodzić.
  • Odpowiedz
skąd pomysł że płacenie podatku zwalnia cie od poboru?


@Diamond-kun: gdzie ja napisałem coś takiego? Umiesz czytać ze zrozumieniem czy tylko zaznaczać krzyżyk przy odpowiednim totemie?
  • Odpowiedz
@gorobei to można w drugą strone spojrzeć, jak spojrzeć na konstytucje właściwie każdego współczesnego kraju demokratycznego, to służba wojskowa (czy też nawet ewentualna szansa na pobór), nie warunkuje głosu. Ba, nawet samo płacenie podatków nie jest wymagane, ot bycie dorosłym obywatelem (nie licząc rzeczy typu choroba psychiczna). Ma to sens, biorąc pod uwagę, jedno że nie każdy do wojska się nadaje, a drugie że kraje te rzadko mają wojny, więc pobór właściwie
  • Odpowiedz