Wpis z mikrobloga

Klimatyzator przenośny zrobi robotę w mieszkaniu 45m2 z balkonem? Mam tu np. takiego Krexusa za 750zł w promce i wydaje się, że mógłby pomóc w te kilkanaście dni w roku, gdy temperatury staną się nieznośne. Wiem że pewnie doradzicie split, ale jakoś kojarzy mi się to z dużą inwestycją, wołaniem monterów, a potem utrzymywaniem tej klimatyzacji która zagrzybieje. A taki klimatyzator sobie schowam na zimę do piwnicy i chyba będzie git? Przy okazji @plaisant - o co chodzi z tą "drugą rurą" o której piszesz w podobnych wątkach w temacie?
#agd #klimatyzacja #klimatyzator #mieszkanie #kiciochpyta ##!$%@? ##!$%@?
  • 15
  • Odpowiedz
@K_R_S: Ja kupiłem i to nawet lepszy i droższy i żałuję bardzo. Chłodzi, ale trzeba się pałować z zakrywaniem i uszczelnianiem okna, wyje to niemiłosiernie (a musi być ciągle włączone żeby był efekt) i zajmuje jednak wcale nie tak mało miejsca. Nie polecam, choć przy upałach poprzedniego roku mnie troszeczkę pewnie ratowało.

Zamierzam sprzedać i jednak zainwestować w splita w przyszłym roku.
  • Odpowiedz
@K_R_S: schłodzić da radę jeśli z kołnierzem i zasłonięte okna, ale hałas jest nieznośny + podciśnienie wygenerowane przez urządzenie bardzo prawdopodobnie tak wentylacje zarobi, że smród też dojdzie.
  • Odpowiedz
Poza tym zastanów się czy to na pewno tylko kilka dni w roku tych upałów cię czeka. Nie wiem jak w twoich rejonach, ale w z Krakowie ma być dzisiaj 28 stopni, a jest dopiero kwiecień...
  • Odpowiedz
@K_R_S Z racji braku możliwości montażu splita w wynajmowanym mieszkaniu(kawalerka 35m) kupiłem sobie dwa lata temu Eberg Rio 2.93 kW. Hałas i konieczność zabawy z kołnierzem na okno to mała cena za możliwość oddychania i funkcjonowania w znośnej temperaturze. Wcześniej żyć się odechciewało od wiosny do końca lata na myśl o tym jaka temperatura jest w domu.

Za radą @plaisant dorzuciłem pudło z rurą do zasysania powietrza z zewnątrz i wyeliminowałem podciśnienie,
  • Odpowiedz
  • 0
@DystryktPrawdy: tylko że ten Qubo chodzi po 2k - to prawie tyle co klima.

Ciągle nie rozumiem o co chodzi z tą drugą rurą - wytłumaczysz proszę?

Oraz Qubo chcesz wystawić na balkon - to znaczy że innych klimatyzatorów nie mozna i trzeba je trzymać wewnątrz?
  • Odpowiedz
Ciągle nie rozumiem o co chodzi z tą drugą rurą - wytłumaczysz proszę?


@K_R_S: ten wpis jak wyżej przeczytaj. Chodzi o to żeby zamknąć obieg gorącego powietrza które wyrzuca klima. Przedziel klimę na pół w poziomie. Na górze jest parownik. To tam oddawany jest chłód. Górną kratką z tyłu zaciągane jest powietrze z domu i wyrzucane otworem z przodu klimy.

Dolna część to skraplacz. Dolną kratką (trzeba dorobić skrzynkę rozprężną z
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@plaisant wpada dzisiaj jakiś as od klimy z polecenia. Polecający twierdzi, że mu założył za 2.5k. Wiec wyjdzie mi niewiele drożej niż klimatyzator przenośny. Ten wpis zostawiam dla potomnych żeby mieli
  • Odpowiedz
@K_R_S: Oczywiście, jeśli jest tylko możliwość założenia splita to nawet nie ma się nad czym zastanawiać. U mnie jak na razie nie ma takiej możliwości.
Pewnie, zostaw, ktoś może przeczyta bo instrukcji obsługi przenośnej klimy to nikt nie przeczyta a tam na 100% jest napisane żeby tego nie używać z jedną rurą gdy jest kuchenka gazowa a tam gdzie piecyk gazowy to pewna śmierć. Tak mi się kolega załatwił w wannie,
  • Odpowiedz
Klimatyzator przenośny zrobi robotę w mieszkaniu 45m2


@K_R_S: taki za 750 nie zrobi , handluję przenośniakami od 10 lat , przyjmij zasadę kubatura w m3 x 4 w ciągu godziny , te koziołki poniżej 2 k można wkładać jak o słchadzacz do pokoju 15 m2 podłogi , uczciwe 3.5 kw ma przepływ na poziomie 420- 440 m 3 /h i dopiero coś takiego poradzi sobie z kubaturą 100 - 120 m
  • Odpowiedz