Wpis z mikrobloga

Powinno to wyglądać tak, że każdy kandydat powinien mieć do wypełnienia formularz online gdzie mógłby krótko opisać swoją osobę. Potem wszystko powinno być dostępne na jakiejś oficjalnej rządowej stronce, gdzie wchodzimy sobie w naszą miejscowość i pokazuje się lista wszystkich kandydatów i u każdego dostępna stronka z tekstem od kandydata.

Ja głosowałem w swojej rodzinnej miejscowości i w sumie musiałem dzwonić po znajomych i pytać czy w ogóle znają kogokolwiek z kandydatów xD Chciałem sobie znaleźć jakieś informacje o tych osobach ale jedynie co znalazłem na necie to listę kandydatów.

#wybory #przemyslenia
  • 30
  • Odpowiedz
@Murasame Każdy kandydat powinien mieć obowiązek przedstawić swój program wyborczy. W innym wypadku można śmiało stwierdzić ze kandyduje tylko po to żeby się do władzy dorwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Murasame: Na parlamentarnych było coś takiego, chyba na latarniku czy podobnej stronie. Problem takiego rozwiązania jest taki, że nikt tego nie uzupełniał (z dużych nazwisk pamietam tylko posła Śmiszka). Inni zero informacji, zero zdjęć itd. Musiałby być jakiś obowiązek, ale nie wiem czy takie coś jest do wprowadzenia.
  • Odpowiedz
  • 2
@Walimbrachol:

Nie dziwię się, że nikt tego nie uzupełniał. Do tego potrzebny jest państwowe rozwiązanie i promowanie tego systemu przed wyborami.

Żeby prywatna inicjatywa zdobyła odpowiednią popularnosć, potrzeba ogromnych środków na reklamę, nie sądzę, żeby ktoś chciał się w to pakować bez perspektywy na zarobek.
  • Odpowiedz
  • 7
@Murasame Dokładnie tak. Pisałem dzisiaj wcześniej - zdjęcie, biogram, postulaty w punktach i link do strony internetowej/social mediów, a wszystko na stronie PKW - lista kandydatów z danej listy i do każdego podstrona.
  • Odpowiedz
@Murasame: kilka lat temu tak samo myślałem czemu nie ma jednej strony z wszystkimi możliwymi kandydatami (opisem, wykształceniem itd) i z wygodną mapką do wyboru regionu ale jak to mówią:
dawid131 - @Murasame: kilka lat temu tak samo myślałem czemu nie ma jednej strony z w...
  • Odpowiedz
@Murasame mam podobne spostrzeżenia. Każdy kandydat to taki niby społecznik, a znaleźć cokolwiek na temat działalności większości z nich jest już ciężko. Więc co tak właściwie robią?
  • Odpowiedz
@Murasame dlatego na karcie do powiatu i województwa narysowałem wielkiego kutanga. I zakreśliłem wszystkich kandydatów. Bo żadnego nie znam i w życiu na oczy nie widziałem.
  • Odpowiedz
@Murasame: Póki mamy standardy jakie mamy, to widocznie statystycznie bardziej się opłaca wywiesić swoją mordę gdzie się da, dać głupie hasełko typu "Hehe mordeczko daj głos xD", niż merytorycznie opisywać swoje poglądy, życiorys i program wyborczy, bo przecież nie każdemu to przypadnie do gustu. A tak to ludzie głosują na partie podobnie jak w wyborach do sejmu, głos na konkretną osobę z danej partii jest często kwestią przypadku, albo tego, że
  • Odpowiedz
Ja głosowałem w swojej rodzinnej miejscowości i w sumie musiałem dzwonić po znajomych i pytać czy w ogóle znają kogokolwiek z kandydatów


@Murasame: ale to jak nic nie wiesz o kandydatach to może #!$%@? nie głosuj i daj decydować tym, którzy mają pojęcie o tym, co się dzieje na ich osiedlu? Nieee, to by było zbyt logiczne na wykopka xD
  • Odpowiedz
@Walimbrachol @Murasame @LillXte

Problem takiego rozwiązania jest taki, że nikt tego nie uzupełniał (z dużych nazwisk pamietam tylko posła Śmiszka). Inni zero informacji, zero zdjęć itd. Musiałby być jakiś obowiązek, ale nie wiem czy takie coś jest do wprowadzenia.


Jeśli politycy nie uzupełniają, nie udostępniają takich informacji, a ludzie nadal głosują, to po co się przemęczać?

Jak politycy by zauważyli, że większość ludzi nie chce głosować w ciemno, jakby bez uzupełnienia nie
  • Odpowiedz
@Murasame: wiedziałem, że logika przerośnie typa od ścieżek rowerowych na uliczkach osiedlowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Głosujesz w miejscu, w którym nie mieszkasz i nie znasz kandydatów. Czym ty się różnisz od Polonii z USA? No niczym ¯\(ツ)/¯

Bądź uczciwy wobec lokalnej społeczności. Zamelduj się na Jagodnie i walcz o te ścieżki
  • Odpowiedz
Problem takiego rozwiązania jest taki, że nikt tego nie uzupełniał


@Walimbrachol: to już nasz problem jako wyborców, że nam w to graj. Ja w parlamentarnych odrzuciłem wszystkich którzy nie mieli wypełnionych odpowiedzi, przeczytałem co odpowiedzieli przedstawiciele nie tylko partii na którą myślałem, że zagłosuję, ale i tych którym nie byłem wrogii i wybrałem konkretną osobę, która tymi odpowiedziami z latarnika zasłużyła na mój głos.
Póki masy będą głosować na listę, niewiele
  • Odpowiedz
@Murasame: Powinno to wygladać tak, ze glosujesz tam gdzie mieszkasz, szczególnie w wyborach samorządowych. Jedyny wkład w lokalną społeczność to zajmowanie miejsc parkingowych i miejsc pracy ale co weekend i święta do rodziców po słoiki.
  • Odpowiedz
Musiałby być jakiś obowiązek, ale nie wiem czy takie coś jest do wprowadzenia.


@Walimbrachol: jest to możliwe, wystarczy dodać taki wymóg przy rejestracji kandydata. Chce startować = musi uzupełnić ankietę gdzie zaznacza swoje preferencje; oprócz tego ma możliwość wrzucenia swojego programu w formie dłuższego tekstu
  • Odpowiedz
  • 0
@JJOkocza:

Powinno to wygladać tak, ze glosujesz tam gdzie mieszkasz


Nie każdy żyje tak, że całe życie siedzi w jednym mieszkaniu/domu. Ja spędzam dużo czasu w dwóch miejscach. Posiadam mieszkanie we Wrocławiu a jak czasami znudzi mi się duże miasto, to nie ma mnie tu 2 tygodnie i zdalnie pracuję gdzie indziej.

Jedyny wkład w lokalną społeczność to zajmowanie miejsc parkingowych i miejsc pracy


Mam własne miejsce parkingowe a biorąc pod
  • Odpowiedz