Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Przyjaciel_Rodziny:

oho, ide o zakład, że byscie z kolegami lewarami dostawali piany, gdyby audycja ze słowem "naukowy" przemycała prawicowy światopogląd, albo co gorsza nauki katolickie :D


No dosłownie tyle piany by było, że pięć stadionów dałoby się napełnić.

To nie ja widzę wszystko jako "prawicowe" i wrogie wobec mnie. Zatem nie ja mam problem.
  • Odpowiedz
@foneswein

AntennaPod jest na google play:https://play.google.com/store/apps/details?id=de.danoeh.antennapod&hl=en_US

@kolejne_juz_konto Subskrybujesz podcast i widzisz wszystkie odcinki, jak jakiś przesłuchałeś to jest on oznaczony jako odsłuchany. Masz listę z nowymi odcinkami, masz listę z odcinkami do odsłuchania. Możesz ustawić automatyczne sprawdzanie nowych odcinków albo sprawdzać co jakiś czas. Możesz ustawić automatyczne pobieranie nowych odcinków danego podcastu. W przeciwieństwie do odtwarzacza muzyki Antennapod zapamiętuje ostatnio słuchany fragment więc jak włączysz coś innego to możesz
  • Odpowiedz
Nie w tym rzecz. Kobieta może czuć się ograniczona mając swoje ambicje zawodowe. Jest przykuta do miru domowego, uzależniając sie od mężczyzny pod względem finansowym.


@Orowerbogatszy:

A czyli o to ci chodzi. Leżeć na cipie cały dzień i opiekować się domem. Rzeczywiście tragedia, jak one tak dają radę
  • Odpowiedz
@Orowerbogatszy słuchałem dawno, tak jak Ty, ale zapamiętałem, że to co mówisz było powiedziane w kontekście tego jak patrzą na to tamtejsze kobiety.

Rozmowa dotyczyła tego, dlaczego kobiety tam nie chcą walczyć o swoje prawa, wolność osobistą itd.
Często nie chcą, bo to wiązałoby się z obowiązkiem pracy, mniejszą ilością wolnego czasu i paradoksalnie nasze pojęcie wolności dla tamtejszych kobiet może być ładowaniem ich na minę (szereg nowych obowiązków).

Wskazali paradoks jakim jest różne postrzeganie tych samych spraw w różnych kręgach
  • Odpowiedz
No błagam, wszędzie ta lewackość, nawet w naukowym podkaście xD


@Wink: a co to zmienia, że coś się samo opisuje jako "naukowe"? Ty myślisz, że jak coś opatrzysz tym hasłem to już nagle MUSI być wolne od ideologicznego wypaczenia? Łysenkizm czy eugenika też były "naukowe", mam Ci przypomnieć jak to wyglądało w praktyce?
  • Odpowiedz
@kompek:

a co to zmienia, że coś się samo opisuje jako "naukowe"? Ty myślisz, że jak coś opatrzysz tym hasłem to już nagle MUSI być wolne od ideologicznego wypaczenia? Łysenkizm czy eugenika też były "naukowe", mam Ci przypomnieć jak to wyglądało w praktyce?


Ale żeś sobie dopisał narrację. Słucham podkastu naukowego od dawna i ni cholery nie wiem gdzie wy tam tę lewackość widzicie, stąd zdziwienie.
  • Odpowiedz
Ale żeś sobie dopisał narrację.


@Wink: to nie ja jestem ciężko zdziwiony, że jak można w N A U K O W Y M podcaście znaleźć odchyły ideologiczne.

nie wiem gdzie wy tam tę lewackość widzicie


@Wink: to przeczytaj komentarze wyżej...? Choćby wspomniane wyżej oburzenie na weryfikację istnienia wojowniczek wśród wikingów czy lukrowanie jak dobrze kobiety mają w islamie?
  • Odpowiedz
to przeczytaj komentarze wyżej...? [...] czy lukrowanie jak dobrze kobiety mają w islamie?


@kompek: ale w komentarzach wyżej było wytłumaczone, że to nie było lukrowanie tylko to była przedstawiona perspektywa islamu xD teraz przedstawianie perspektyw kulturowych jest już lewackie?
  • Odpowiedz