Wpis z mikrobloga

jak ja go potrzebuje kiedy indziej?


@Shatter: widocznie nie potrzebujesz skoro chomikujesz zaległy urlop xD a jak potrzebujesz w konkretny termin to weź z obecnego
via Android
  • 0
@gorzki99 właśnie tak mi się wydawało, ale nie mogę znaleźć potwierdzenia, że pracodawca może tak zrobić

@nairoht nie chomikuje, co roku idę na 26 dni urlopu, po prostu zaległy się uzbierał za jeden rok, długa historia xd
@Shatter: Przepisy mowia bezposrednio tylko tyle:

"Art. 168. [Ostateczny termin udzielenia urlopu]
Urlopu niewykorzystanego w terminie ustalonym zgodnie z art. 163 należy pracownikowi udzielić najpóźniej do dnia 30 września następnego roku kalendarzowego; nie dotyczy to części urlopu udzielanego zgodnie z art. 167^2"

No to rozwinmy - ja jako prcodawca muse Ci udzielic zalegly urlop do konca wrzesnia. Ty jak pracownik sie nie zgadzasz. Wpada pazdziernik - Ty jako pracowik idziesz do
No to rozwinmy - ja jako prcodawca muse Ci udzielic zalegly urlop do konca wrzesnia. Ty jak pracownik sie nie zgadzasz. Wpada pazdziernik - Ty jako pracowik idziesz do sadu i wygrywasz :PP


@gorzki99: No nie do końca, pracodawca ma stworzyć warunki do dnia 30.09 jeżeli je stworzy to ma prawo wysłać pracownika na urlop akurat w tej kwestii sądy nie są pro pracownicze bo takie trzymanie urlopu tym bardziej jeżeli
pracodawca ma stworzyć warunki do dnia 30.09 jeżeli je stworzy to ma prawo wysłać pracownika na urlop


@nairoht: No wlasnie. Ja jako pracodawca stworzylem warunki od 10 kwietnia. Ty jako pracownik sie nie zgadzasz bo chcesz urlop w lipcu (zeby se pojechac nad morze). I co? Ano to ze mnie jako pracodawcy to nie interesuje - zalegly urlop dostajesz od 10 kwietnia. I po temacie.
Raczej w sadzie nie wygrasz :P