Wpis z mikrobloga

Ktoś ma #instantpot i podpowie dlaczego tak się dzieje? Nastawiłem pierwszy raz mrożone warzywa + zamrożone mięso gulaszowe (chciałem przetestować czy trzeba koniecznie rozmrażać przed) zmieszane ze świeżymi warzywami, dolałem przypraw i wody i nastawiłem na gotowanie pod ciśnieniem, wysokie 30 minut. I zaczął preheating i jak doszedł teraz do trzeciej kreski to wypuszcza parę. Dlaczego tak się dzieje? Do tej pory nie wypuszczał sam pary jak coś gotowałem tylko gotował do końca i dopiero ręcznie wypuszczałem parę. #gotujzwykopem
  • 6
@johny-kowalski Nie mam instapot, ale zakładam, że zawór działa mechanicznie i gdy ciśnienie wzrośnie za bardzo to jak każdy normalny szybkowar spuszcza ciśnienie żeby nie wybuchnąć. Tak więc opcje se dwie. Wadliwy zawór spuszcza ciśnienie przy osiągnięciu ciśnienia powiedzmy 1,2 bara zamiast powiedzmy 2 barach (nie mam pojęcia jakie są normalne ciśnienia w szybkowarach), albo miałeś w środku już takie ciśnienie, że zareagował zawór bezpieczeństwa.
@johny-kowalski Spróbuj podczas mycia ten zaworek jakąś wykałaczką czy innym szpikulcem rozruszać i dokładnie go przeplucz pod bieżącą wodą. Być może jakiś stary sos się tam dostał, zaschnął i teraz blokuje. Możesz też, jak ci prądu nie żal zalać do pełna czystą wodą do maksymalnego poziomu, dać na max i dać mu się dobrze ta parą przedmuchać i odmoczyć.
@Viking- problem był w sumie prozaiczny - wreszcie przeczytałem instrukcje ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ciśnienie w garnku było za niskie i zawór się nie zamknął. Żeby gotować pod ciśnieniem wymagana jest minimum dwie szklanki cieczy w środku a ja wlałem jedną.