Wpis z mikrobloga

O co chodzi? Hmm
Byłem w PKO BP wypłacić sobie 1000 euro z konta walutowego i babka mi mówi że jest limit i tylko 500 ojro może (czyli w przeliczeniu trochę ponad 2K pln). Następną porcję mogę dopiero w poniedziałek. A jeśli chciałbym od razu tysiaka, bo jest taka opcja, to muszę to wczesniej zgłosić.
Jak to jest? Jak to wygląda w innych bankach? O co chodzi z tak niskim limitem?
#waluty #pkobp #bankowosc #euro #dolar #banki #gielda #finanse
doges - O co chodzi? Hmm
Byłem w PKO BP wypłacić sobie 1000 euro z konta walutowego i...

źródło: MzMyYTI4YhssGy9nZk9vDm9Dez0gFmFYOFtjdmYFe0h4AWhkcQRiHCQVPCYsRCJUKgssJChDPVQ9FXY1OV1iDHxWPT06RCEbNFY8OStRKVUuH2o1cQd9SmAdYDdwGXlMfB90bS9WLld_H2plfQd-SCxLYTdrSQ

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@doges:
Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu limity obowiązywaly oddzielnie dla każdej placówki.
Jedziesz do innej placówki pko bp i pobierasz kolejne 500 euro.
  • Odpowiedz
O co chodzi z tak niskim limitem?


@doges: Nie ma w tym nic dziwnego. Wypłaty większych kwot w PLN muszą być awizowane, a w przypadku walut obcych kwota awizacji jest jeszcze mniejsza. Chodzi tutaj o zachowanie płynności obsługi (czyli żeby środków do wypłat ad-hoc nie zabrakło). Dlaczego tak mało dla walut obcych? Bo nie są tak często wypłacane jak PLN, więc nie ma sensu trzymać żywej gotówki w sporej ilości w
  • Odpowiedz
O co chodzi z tak niskim limitem?


@doges: Chodzi o to, że oddział banku ma niewiele gotówki, a szczególnie walut obcych, jakbyś parę dni wcześniej zadzwonił i zamówił to pewnie nie byłoby problemu
  • Odpowiedz