Wpis z mikrobloga

masz pełne prawo mieć pretensje, ale do swojej rodziny, nikogo innego.


@Shagal: a kto niby wmawia te idiotyzmy rodzinie? Np u mnie mama niby była tolerancyjna dla innych, którzy byli na bakier z wiarą, ale ja już nie wierzyć nie mogłem, bo kretyn w sukience nagadał jej, że wiara nakłada na nią obowiązek wychowania dzieci w wierze i musi siłą mnie ciągnąć do kościoła. To się nie bierze z nikąd, jest
  • Odpowiedz
polecam terapie jak jesteście aż tak zafiksowani na tym by nie pokropić dziecka wodą dla spokoju własnego xd


@ZenujacaDoomerka: dla własnego spokoju powtarzajmy te brednie zamiast dla własnego spokoju może tego nie róbmy i nie kropmy dziecka wodą?
każdy terapeuta by ci powiedział, żeby nie robić nic co byłoby nie w zgodzie z twoimi przekonaniami, a nie dooobra tam, też go ochrzcij dla własnego spokoju, doooobra tam, każ dziecku iść do
  • Odpowiedz
Ciekawostka: W krajach gdzie dzieci nie są indoktrynowane i tresowane by kochać religię tam zwolenników religii jest dużo mniej.
  • Odpowiedz
Tak się świat kręci od zawsze i buntowanie się przeciw temu jest zwyczajnie głupie


@Shagal: No to Ty tak uważasz. Mojemu praprapradziadkowi, który był chłopem pańszczyźnianym wpajano od dziecka, że ma chodzić do kościoła co niedziela, nie narzekać i charować do śmierci na roli, bo jak nie to wieś będzie miała przesrane za niesubordynację wobec właściciela. Też mu zapewne tłukli do głowy, że to są wartości, jakie jego rodzice, dziadkowie itp.
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: miałem na myśli to, że podstawową naukę o życiu i świecie powinniśmy zostawić rodzicom. Nie jestem za tym żeby rozbijać instytucję rodziny i oddawać dzieci pod indoktrynację państwa, bo to prowadzi do totalitaryzmu. Nawet jeśli poglądy przekazywane przez rodziców są w czyimiś mniemaniu szkodliwe to jest to, moim zdaniem mniejsze zło niż oddawać dzieci na wychowanie przez aparat państwa. Mi rodzice przekazywali swoją wiedzę i poglądy i wiesz co? W
  • Odpowiedz
Gorzej że potem przez lata będą mu wpajać że koleś w sukience jest łącznikiem z Bogiem, trzeba mu dawać pieniądze i wyznawać grzechy. No i on może więcej, lepiej się zna, ale jak coś #!$%@? to trzeba pamiętać że jest on tylko czlowiekiem


@Strigiformesman: Kolego, ale wyluzuj z tą transfobią.
  • Odpowiedz
nie wiem, ja miałam możliwość mieć swoje zdanie czy chce bierzmowanie czy chce komunie


@ZenujacaDoomerka: Nasłuchałaś się jako 8 letnie dziecko o piekle i że jak się Jezuska nie przyjmie to się tam idzie, a potem powzięłaś świadomą i niezmanipulowaną decyzję (tak jak większość dzieci w Polsce), aby jako dziecko katolickch rodziców, wychowane po katolicku, które nie rozumie połowy słów "Wyznania wiary", oczyścić się z grzechów w sakramencie pokuty, wyznać swoje
  • Odpowiedz
nie wiem, ja miałam możliwość mieć swoje zdanie czy chce bierzmowanie czy chce komunie


@ZenujacaDoomerka:

Ja miałam tak, więc wy przesadzacie.

Czy ty czytasz to co piszesz? Jeśli tobie się udało przejść religijną indoktrynację bez szkód na psychice to się cieszę. Fajnie, że miałaś takie szczęście, tylko że jest mnóstwo osób, które miały go mniej i to o tym jest ten wpis.
  • Odpowiedz
Gorzej że potem przez lata będą mu wpajać że koleś w sukience jest łącznikiem z Bogiem, trzeba mu dawać pieniądze i wyznawać grzechy.


@Strigiformesman: to ci się lata ubiegłego wieku pomyliły.
Naprawdę, jak ja lubię, gdy przedstawia się obrazki o religii w tak żenujący sposób.
  • Odpowiedz
@pjk13: Na szczęście ta sekta powoli odchodzi w zapomnienie, coraz mniej katoli, coraz mniej księży. Myślę, że takk do 2050-2100 już będzie można zapomnieć o tej sekcie. Szkoda, że pewnie nie dożyję, ale bóg tak chciał( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz