Wpis z mikrobloga

Czasem się zastanawiam jaką logika kierują się niektórzy ludzie najmujący mieszkania. Rok temu szukałem mieszkania w #warszawa, w ścisłym centrum miasta, blisko biura. Spodobała mi się jedna inwestycja, która spełnieniała wszystko co chcialem i finalnie po obejrzeniu kilku lokali jedno wynająłem. Mieszkanie kosztowalo okolo 5500 z opłatami za kawalerke, co jest ofc dużą ceną. Wynająłem je na pół roku i już w październiku wracałem do swojego miasta. Od tamtej pory co jakiś czas sobie patrzyłem z ciekawości na to mieszkanie i ofc ogłoszenie wisi do dzisiaj, cena nie zmieniona. To samo z innymi ogłoszeniami w tej inwestycji, które wisiały już rok temu jak szukałem i nikt ich przez cały ten okres czasu nie wziął. Niektórzy nawet ceny podnieśli… nie wiem czy oni je wykorzystują pod krótki termin i dlatego to im się opłaca czy jak, ale jak gdybym mi wisiało mieszkanie kilka miesięcy to bym z tej ceny zszedł by coś zarabiać, a tutaj nic xd
#nieruchomosci
  • 9
@dzejro: w sumie to ciekawa kwestia - przeciez na logike lepiej wynajac taniej ale by dluzej wynajete bylo, niz drozej a krocej, bo jak stoi to sa koszta [czynsz] a nie zysk.

Na szybko myslac jedyne wyjasnienie jakie widze to logika ze placacy wiecej sa solidniejsi, mniej zniszcza, problemow robic nie beda
To samo z innymi ogłoszeniami w tej inwestycji, które wisiały już rok temu jak szukałem i nikt ich przez cały ten okres czasu nie wziął. Niektórzy nawet ceny podnieśli… nie wiem czy oni je wykorzystują pod krótki termin i dlatego to im się opłaca czy jak, ale jak gdybym mi wisiało mieszkanie kilka miesięcy to bym z tej ceny zszedł by coś zarabiać, a tutaj nic xd


@dzejro: wychodzi na to,
@robertx: gówno by zrobiła. W kółko tylko słyszę tą głupotę. W jaki niby sposób to zmusi do obniżenia cen? 20% pustostanów wejdzie na wynajem, ale będą najdroższymi - ich właścicieli stać, by stało puste przez x lat, to teraz też może stać puste przez x lat. Bez podatku to nigdy jie ruszy.
Już nie ma i nie będzie najemców, ostatnia fala z Ukrainy podbiła na krótko rynek. Najemców wyczyścił bk2 i
@dzejro: mój szwagier, który ma 10 mieszkań na wynajem ma właśnie jedną taką perełkę - metraż nie za duży, w samym centrum - cena bardzo wysoka, kaucja - chyba coś w okolicy 15 koła. Więcej stoi pusta niż wynajęta i też go kiedyś pytałem czy nie wolałby puścić za jakieś 3 k i nie stałoby puste nawet dnia i jego tłumaczenie brzmiało mniej więcej tak że wysoka cena przyciąga specyficznych klientów,