Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#prawo #banki #pieniadze

Czy zdarzyło Wam się kiedyś dostać przypadkowy przelew na konto? Jeśli tak, to jak wyglądała procedura jego zwrotu?
Przez przypadek moja żona zrobiła dosyć duży przelew na błędny numer konta. Pieniądze zostały zaksięgowane, złożyła w banku wniosek o zwrot środków z przelewu. Niestety, bank odbiorcy jest inny niż jej więc informacje kończą się na tym, że banki się ze sobą porozumiały i tyle. Ciekawi jesteśmy jak to wygląda po drugiej stronie i jaki może być czas oczekiwania na zwrot?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
Nie było żadnej weryfikacji przy dużym przelewie? Jak wysyłałem wkład własny za mieszkanie, to miałem jedną albo dwie dodatkowe weryfikacje ponad to, co jest przy normalnym przelewie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Klasycznie bank odbiorcy zwróci się do adresata przelewu o dokonanie zwrotu, jeżeli ten nie zareaguje w terminie 30 dni bądź wyraźnie odmówi zwrotu środków to wówczas otrzymasz dane właściciela takiego rachunku. Wówczas masz 2 drogi powództwo cywilne o zwrot kasy z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia się bądź/oraz zawiadomienie na Policję o przywłaszczeniu środków czyli przestępstwo z art. 284 k.k.
  • Odpowiedz