Wpis z mikrobloga

eh, 2 lata temu poszedłem do ortodonty, za mną już:
- usunięcie ósemek (z czego dwóch zatrzymanych)
- usunięcie trzech szóstek (jedna była usunięta już kiedyś)
- rok noszenia drutów
a przede mną:
- operacja poszerzania szczęki w wakacje (sarpe + dystraktor)
- operacja dwuszczękowa pewnie w następne wakacje
a człowiek chciał tylko mieć proste zęby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

póki co najgorszy był moment usunięcia tych szóstek + równoległego założenia obu łuków, dwa tygodnie niezłej męki

#medycyna #zalesie #ortodoncja
  • 9
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty ciekawe czy na pewno musiałeś mieć usuwane te zęby, ja byłam u kilku ortodontów i niektórzy z nich kazali mi usunąć cztery czwórki i cztery ósemki, nie zrobiłam tego i po prostu założyłam aparat i wszystko ładnie się wyprostowało, a przy okazji nie trzeba było usuwać zębów
  • Odpowiedz
@lukija: też się zastanawiałem, ale było to zalecenie chirurga szczękowego, który przygotowuje mnie do operacji (więc nie robi kamuflażu). A orto też potwierdziła, że nie ma innej opcji. Myślę, że w moim przypadku problemem był brak już tej jednej szóstki + pewnie mało miejsca w buzi, ale kto ich tam wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: ja miałem zalecenie operacji żuchwy i szczęki, udało się wyprostować zęby bez operacji więc się wydygałem i zostałem przy samym leczeniu aparatem. Teraz żałuję bo żeby zrobić operację znowu musiałbym zakładać aparat a twarz jednak mogła by wyglądać o wiele lepiej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Anhed: nie jesteś zadowolony z efektu? a jaką wadę miałeś, progenię czy retrogenię? w moim przypadku to zgryz otwarty, powiedzieli mi że gdyby ktoś próbował mi te zęby wyciągać samym aparatem to by mi krzywdę zrobili ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: profesjonalnej nazwy nie pamiętam, generalnie mam tyłozgryz i chcieli mi wydłużyć żuchwę (okazało się że po usunięciu ósemek zęby się jednak zmieściły) i że mam za szeroką górną szczękę. Operacja górnej szczęki miała wygląda tak że odklejają chrząstkę nosową i nacinają pionowo czaszkę i jakoś składają to do kupy tak żeby zmniejszyć szczękę.
Sam efekt jest ok bo zęby mam proste no ale tyłozgryz jednak widać a i rysy twarzy
  • Odpowiedz
@regnorp: to zależy od tego jak długo się jest ich pacjentem, pierwsza konsultacje miałem tam z półtorej roku temu, więc terminy mam całkiem szybkie, z tego co mówił chirurg to nie będę musiał na nic czekać, praktycznie od razu jak będę gotowy to będą mnie ciąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz