Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że jako już dorosły facet oglądnąłem jeden z odcinków "Muminków" i jako dziecko człowiek tego nie zauważa ale ta bajka przez swój klimat jest bardzo psychodeliczna, od początku przez muzykę, tajemniczość postaci i wywoływanie u człowieka takiego dziwnego uczucia, przecież te postacie, które tam występują ciągle są aluzją do naszych codziennych problemów, nawet depresji i wywoływanie takiej nostalgii poprzez grę na harmonijce przez Włoczykija! Ta bajka miała w sobie bardzo specyficzny taki zagadkowy i tajemniczy klimat przez co bardzo się różniła się od Gumisiów czy Smerfów.

#nostalgia #gimbynieznajo #heheszki #lata90 #seriale #film #swiat
wakxam - Powiem wam, że jako już dorosły facet oglądnąłem jeden z odcinków "Muminków"...

źródło: latest

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
@wakxam tylko w tej wersji rysunkowej. Żona nawet kupiła książki i czyta dziecku :)
Muminki w nowszej oprawie nie mają już takiego klimatu, niestety. Nie chodzi już o grafikę/animacje, co jednak o oprawę właśnie muzyczną, budowanie postaci, napięcia...ach... Te Muminki, o których piszesz, które pamiętamy to zupełnie inna bajka. Cieszę się że mój młody również z zaciekawieniem je oglądał. Niby szpik i inne pokolenie ale mimo już widocznego upływu czasu potrafił docenić
  • Odpowiedz
Uwielbiam. A ten odcinek gdzie jest zima i przybywa lodowa pani to przyprawia mnie o ciary. Swoją drogą ta polska kukiełkowa wersja też ma klimat.
  • Odpowiedz
@wakxam uwielbiam. Oglądałem jako dzieciak. Oglądałem jak młodsze rodzeństwo dorosło do Muminków. Teraz oglądam ze swoimi dziećmi.
Jest tak jak napisałeś. Odwołań do życia dorosłego jest pełno. Postacie pięknie zbudowane. Każda jest jakaś.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@wakxam: polecam poczytać książki. Są dużo mroczniejsze i straszniejsze niż animacja. Autorka wspaniale operuje archetypami i stereotypami. Łączy mitologię ze współczesnością. Książki oraz animacje są pełne różnych prawd życiowych, nawet tych gorzkich.
  • Odpowiedz
@Rockoko: co? Gdzie niby takich głupot uczą?

Buka to personifikacja strachu przed nieznanym. Wszyscy się jej boją bo myślą, że ma złe zamiary i chce wszystko zniszczyć. A tak naprawdę ona chce się tylko ogrzać i jest bardzo samotna, nieszczęśliwa i zmarznięta.

Buka uczy, żeby nie oceniać po pozorach, oraz, że strach często wynika z niewiedzy.
  • Odpowiedz
@CJzSanAndreas: Zawsze miałam przeświadczenie, że ten z niewidzialnym dzieckiem miał nawiązywać to patowej sytuacji za młodu i braku tożsamości. Dopiero jak ukradkiem trafiła na rodzinę muminków i była traktowana jak pełnoprawna osoba, odzyskała poczucie siebie.
  • Odpowiedz