Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że jako już dorosły facet oglądnąłem jeden z odcinków "Muminków" i jako dziecko człowiek tego nie zauważa ale ta bajka przez swój klimat jest bardzo psychodeliczna, od początku przez muzykę, tajemniczość postaci i wywoływanie u człowieka takiego dziwnego uczucia, przecież te postacie, które tam występują ciągle są aluzją do naszych codziennych problemów, nawet depresji i wywoływanie takiej nostalgii poprzez grę na harmonijce przez Włoczykija! Ta bajka miała w sobie bardzo specyficzny taki zagadkowy i tajemniczy klimat przez co bardzo się różniła się od Gumisiów czy Smerfów.

#nostalgia #gimbynieznajo #heheszki #lata90 #seriale #film #swiat
wakxam - Powiem wam, że jako już dorosły facet oglądnąłem jeden z odcinków "Muminków"...

źródło: latest

Pobierz
  • 148
@wakxam: Był taki okres w historii ludzkości - gdzieś pomiędzy 1950, a 2010, w których bajki dla dzieci były interesujące, dydaktyczne, nie narzucały ideologii i nie straszyły. Większość bajek sprzed 1950 roku była oparta na pobudzeniu lęków u dziecka (baba jaga, bajki braci Grimm), a większość po 2010 jest cukierkowo-tęczowa do porzyga.

Prawdopodobnie mylę się co do konkretnych dat i można znaleźć wiele wyjątków.
@wakxam: Niedawno powstała gra Soulslike z uniwersum Pinokia, Lies of P. Oczywiście wprowadzono istotne zmiany, żeby było bardziej mrocznie i żeby całokształt pasował do konwencji Soulsów.
A ja od premiery tej gry nie mogę się opędzić od myśli, że to właśnie uniwersum Muminków mogłoby być idealnym uniwersum na gre soulslike. Głównym bohaterem byłby oczywiście Włóczykij.
I oczywiście również zrobić to w jeszcze bardziej mroczniejszej wersji. Może jestem #!$%@?, ale zagrałbym w
@wakxam: dla mnie już jako dziecko była bardzo niepokojąca, taka przygnębiająca. Nigdy nie lubiłem muminków, ale w sumie nie wiem czy miałem jakąś ulubioną bajkę odcinkową, z długometrażowych uwielbiałem króla lwa, a z takich wieczorynek to gdybym miał wybierać to chyba smerfy.