Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że jako już dorosły facet oglądnąłem jeden z odcinków "Muminków" i jako dziecko człowiek tego nie zauważa ale ta bajka przez swój klimat jest bardzo psychodeliczna, od początku przez muzykę, tajemniczość postaci i wywoływanie u człowieka takiego dziwnego uczucia, przecież te postacie, które tam występują ciągle są aluzją do naszych codziennych problemów, nawet depresji i wywoływanie takiej nostalgii poprzez grę na harmonijce przez Włoczykija! Ta bajka miała w sobie bardzo specyficzny taki zagadkowy i tajemniczy klimat przez co bardzo się różniła się od Gumisiów czy Smerfów.

#nostalgia #gimbynieznajo #heheszki #lata90 #seriale #film #swiat
wakxam - Powiem wam, że jako już dorosły facet oglądnąłem jeden z odcinków "Muminków"...

źródło: latest

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
  • 0
@bary94pl

@wakxam: Niedawno powstała gra Soulslike z uniwersum Pinokia, Lies of P. Oczywiście wprowadzono istotne zmiany, żeby było bardziej mrocznie i żeby całokształt pasował do konwencji Soulsów.

A ja od premiery tej gry nie mogę się opędzić od myśli, że to właśnie uniwersum Muminków mogłoby być idealnym uniwersum na gre soulslike. Głównym bohaterem byłby oczywiście Włóczykij.

I oczywiście również zrobić to w jeszcze bardziej mroczniejszej wersji. Może jestem #!$%@?, ale zagrałbym
  • Odpowiedz
@wakxam: Mnie zawsze rozwalała muminkocentryczność całego tego światka. Tata Muminka, Mama Muminka, dobrze że nie miał braci i sióstr, bo pewnie byłoby: pierwszy brat Muminka spierał się z trzecim bratem Muminka, podczas gdy drugi brat Muminka wraz z czwartą siostrą Muminka zostali zawołani na obiad przez mamę Muminka. Wszystko to zaś swoją drogą dzieje się w Dolinie Muminków, bo wiadomo, że nadrzędność pępków świata wobec reszty dyskusji nie podlega ( ͡
  • Odpowiedz
@wakxam: Jedna z moich ulubionych bajek z dzieciństwa, teraz mogę sobie ją bezkarnie oglądać bo mam syna ()

To że ta bajka jest psychodeliczna to jest mało powiedziane, teraz patrzę już na Dolinę Muminków nie przez oczy dziecka tylko człowieka dorosłego i tam jest... jakaś wylęgarnia totalnej patologii ( _)

- Pierwszy wiadomo Włóczykij, chłopak o nieokreslonym wieku (coś między 13
  • Odpowiedz
@Radus: oj siedzę siedzę w tym temacie. Mam trójkę małych dzieci.

Moim zdaniem, ubiegłe stulecie było sensownym pomostem między horrendalnym "Struwwelpeter" aka Staś Straszydło, a dziwacznymi Teletubisiami.

Owszem, Bluey oglądamy. Natomiast książka "Przytul Mnie" była nudna jak flaki z olejem.

Polecam "Marta Mówi", "Ciekawski George". Są za free na youTube
  • Odpowiedz
@deeprest: jakoś nie przypominam sobie w Muminkach żadnych treści "seksualnych". Jedynie co, to niepokój związany z Buką, Hatifnatami, Bobkiem... W cholerę groźnych postaci. Dzieciom na razie tego nie pokazuję 😀
  • Odpowiedz
@wakxam: dziwne że nikt nie wspomniał o czarnoksiężniku że się go bał, ja do dzisiaj mam traumę po tym odcinku jak lecie na czarnej panterze nad lasem a później porywa małą mi i ta dramatyczna, muzyka, #!$%@?, to było #!$%@? bajka
  • Odpowiedz
przecież te postacie, które tam występują ciągle są aluzją do naszych codziennych problemów, nawet depresji


@wakxam: Gdzieś spotkałem się z opinią, że jest tak dlatego, bo autorka cyklu książek o Muminkach po prostu inspirowała się prawdziwymi ludźmi, których osobiście znała. I tym sposobem, zamiast cukierkowej opowieści, w której "dobrzy" są niemal kryształowo pozytywni, a "źli" mają wszystkie możliwe cechy szwarccharakteru, więc odbiorca od początku jest naprowadzany na to, kogo lubić, a
  • Odpowiedz
@nika_blue: problem w tym, że jako dziecko nigdy nie dotrwałem do momentu przytulania Buki...

Wydaje mi się, że zamierzenie mogło być dobre, ale dzieci odebrały to na swój sposób.

Może jakby przed wypuszczeniem badali reakcje dzieci na te bajkę, to byłaby mniej straszna.
  • Odpowiedz
  • 0
@wakxam pamiętam do dziś jak ryczałem po zobaczeniu buki, straszne emocje u mnie wywołała i już nigdy więcej nie obejrzałem tej bajki
  • Odpowiedz