Wpis z mikrobloga

@Chodtok: @WielkiNos myślę, że terapia zaczęta wcześnie pomogłaby. Z niczego się to nie wzięło, że pomoc jest skierowana niemal wyłącznie do dzieci. Dzieci są bardziej plastyczne, nawet jeśli to ASy
  • Odpowiedz
nie było mody na #autyzm i #adhd i nikt mnie nie zdiagnozował


@Chodtok: oczywiscie ze byla moda i pamietam ze nawet gazety ogrodnicze mialy artykly "rosliny dla dzieci z ADHD", tylko nikomu za to nie placono. teraz nauczyciele i dyrektorzy naklaniaja rodzicow do poddania sie testom bo za kazdego autyste dostaja dodatkowa kase, ktorej NIE MUSZA wydawac na pomoc autystom. pani dyrektor przedszkola sie pochwalila ze dostala dodatkowe 30k w zeszlym
  • Odpowiedz
@Chodtok: poszukuję kontaktu do takich osób, które pamiętają swoje problemy z dzieciństwa (wiek 6+ ale z później również). Głównie chodzi mi o trudności ze skupieniem uwagi, rozpraszanie się i odczytywanie emocji innych i sytuacji społecznych.
  • Odpowiedz
@tang64: @Chodtok: To spróbuj terapii teraz, nie masz nic do stracenia, a możesz zyskać.

A być może za kilka-kilkanaście lat terapia psylocybiną wejdzie do "mainstreamu". Jest już sporo badań świadczących o tym, że może być skuteczna na depresje czy adhd.
  • Odpowiedz
@Chodtok: W Polsce nadal nie ma mody na autyzm i nadal nie diagnozują. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szamani i psychologowie nie są w ogóle o tym uczeni; jedynie garstka chce się douczać i podejmuje się diagnozy, ale jest ich ledwo kilkadziesiąt (!!!!) w skali kraju. ADHD zresztą tak samo.
  • Odpowiedz