Wpis z mikrobloga

@Tytanowy_Lucjan: czyli mieliśmy kompletnie dać się podbić od pierwszego dnia II wojny? Amerykanie sprzedali nas w Jałcie bo nie chcieli walczyć z ZSRR, więc kto wie w jakim języku byś dzisiaj mówił gdyby nie to, że wykazywaliśmy dążenie do utrzymania państwowości cały czas.

a Irak to była karta przetargowa do dołączenia do NATO, każdy był przeciw ale nasze zaangażowanie tam to jest swego rodzaju odwdzięczenie się za to, że dziś jesteśmy
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: Ja ci tak tylko przypomnę, że Anders organizatorów powstania chciał rozstrzelać za zaprzepaszczenie szansy nie bycia pod komuszym butem, swoim durnym zrywem i skazaniem na śmierć tysięcy, kiedy sami sobie siedzieli pod ziemią.
  • Odpowiedz
@farbowanylisek Mieliśmy działać z pomysłem, rozwagą i odpowiednio do możliwości. Zbierać zapasy i tworzyć plany oraz wspierać aliantów. Tworzyć wspólnotę i siatkę powiązań. Tak jak żydzi, którzy wielokrotnie robili powstania nawet na terenie jerozolimy, aż w końcu dostali srogie wygnanie za robienie regularnych rozrób i powstań, które często krwawo przegrywali.

Ukraińcy też zaufali USA, Brytyjczykom i ruskim w sprawie pozbycia się atomu, a dziś widzimy jak głupie jest poleganie na innych. Nawet
Tytanowy_Lucjan - @farbowanylisek Mieliśmy działać z pomysłem, rozwagą i odpowiednio ...
  • Odpowiedz
  • 0
@Rad-X uwazam, ze zyjac w tym momencie, kompletnie nie jestesmy w stanie zrozumiec tego co bylo, mozemy jedynie ocenic to subiektywnie.
  • Odpowiedz
@Rad-X: ja tylko zmienną dodam zmienną, że dzieci pewnie w tamtych czasach byly dojrzalsze niz dzisiaj w tym samym wieku wiec pewnie były bardziej świadome patriotyzmu i jego motywów
  • Odpowiedz
@Rad-X: niezależnie od oceny PW, której nie będę tutaj robił to #!$%@?ństwem jest wysyłanie dzieci na wojnę i dzieci żołnierze. Okoliczności, czy moment w historii nie mają znaczenia, dzieci żołnierze to porażka dorosłych.
  • Odpowiedz
@Rad-X:
Raz pan powstaniec opowiadał, że wpadli Niemcy. Wyciągnęli wszystkich z domu i ustawili w rzędzie. Zabrali co 4. Następnym
Razem rozstrzelali co 6 i po raz kolejny przyjechali i zabrali ludzi. Później stwierdzili, że lepiej dostać kulkę walcząc niż być wylosowanym. PO tej rozmowie trochę inaczej do tego podchodzę.
  • Odpowiedz
@hacerking O to to! Romantyczna śmierć bez sensu? Poproszę natychmiast?
Rozważne przemyślenie własnych możliwości i nienarażanie własnej tkanki społecznej na zniszczenie? Nieeee... Słabe z tego będą piosenki potem.

Tym batdziej, że za polskie poświęcenie potem Polska została opluta i wystawiono jej rachunek za obronę Anglii, a potem nie zapraszano nawet na głupie parady.

Dziś sporo ludzi też będzie miało polski pobór i wojnę w dupie, bo państwo traktuje nas jak przestępców (którzy
  • Odpowiedz
@Rad-X: Karabin DORYSOWANY. AK nie miało broni. Do kanałów na starówce wpuszczano tylko tych z bronią. Żadnych cywilów. Kanał y to symbol hańby. Takie zgrupowanie Radosław z Woli /zdobyli cmentarze - serio/ poszli na Starówkę. I #!$%@? z tamtąd zostawiająć cywili i inie uzbrojonych na śmierć. By wchodzili tylko uzbrojeni była specjalna grupa pilnująca włazów. Polacy z kanałów zrobili sobie symbol "chwały".
  • Odpowiedz
  • 13
@Rad-X: jakby ci wymordowali rodzinę to ty byś jeszcze Niemca po jajkach całował

@kawior2007: właśnie takie komentarze utwierdzają mnie że ultraprawicowcy to kryptogeje ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Rad-X myślę że ten pomnik jest konieczny. I chwała bohaterom, tym małym.
Inna sprawa że ktoś powinien za to odpowiedzieć i być wiecznie potępiony za wciąganie nieświadomych małych ludzi w konflikt zbrojny.
  • Odpowiedz