Wpis z mikrobloga

@TakiSobieLoginWykopowy: ja tak zawsze mówię i jedyne co to ludzie się przez chwilę burzą bo „ale to symbol, to wyjątkowa sytuacja”. Dopóki do ich mózgów nie dojdzie to że to się zupelnie niczym nie różni od afrykańskich wojowników i wtedy nagle argumenty się kończą. XD
@Roess: czyli jednocześnie nie oceniasz negatywnie ludzi w Afryce posyłających dzieci do wojny? Czy jednak tam to złe ale jakbys ty posłał to byłoby ok?
ja tak zawsze mówię i jedyne co to ludzie się przez chwilę burzą bo „ale to symbol, to wyjątkowa sytuacja”. Dopóki do ich mózgów nie dojdzie to że to się zupelnie niczym nie różni od afrykańskich wojowników i wtedy nagle argumenty się kończą. XD


@a665321: ale czy my dzisiaj hołdujemy potrzebie wysyłania dzieci na wojnę albo wykorzystywania ich w niewolniczych pracach?

Piszesz jakby tak właśnie było jakby ten pomnik symbolizował takie
czyli jednocześnie nie oceniasz negatywnie ludzi w Afryce posyłających dzieci do wojny? Czy jednak tam to złe ale jakbys ty posłał to byłoby ok?


@a665321: komu dedykowany jest pomnik? Afrykańskim dzieciom czy polskim z czasów drugiej wojny światowej o zupełnie innejbdynamice i znaczeniu?
Roess


@Rad-X: Nie, nie chodzi o moją zemstę, tylko o to, aby przeżyłi nie dął się zabić. Tylko przypomnę, że ten pomnik dot. powstańca w Warszawie - takim dzieciom Niemcy strzelali z przyłożenia w Twarz.
@a665321: Poczekaj, bo coś Ci się styki zwarły. Powstanie warszawskie, mówi Ci to coś? Niemcy takim dzieciom strzelały z przyłożenia prosto w twarz. Czyli wolałbyś, żeby się bawiły w piaskownicy i czekały na pewną śmierć? A może wolałbyś, żeby do 40-stki układały klocki lego, jak to ma dzisiaj miejsce?
Jak możesz porównywać sytuację Polaków w '44 mordowanych przez Niemców, będąc otoczonym przez Armię Czerwoną do sytuacji w Afryce? Wiesz coś o
@Rad-X: podpadles mi kolego jakt nikt jeszcze. Chętnie będę monitorował co wymyślisz żeby niszczyć polską pamięć historyczną.

Najlepsze, że zainspirowała ludzi do kojarzenia małego powstańca jako posągu kojarzonego z dziećmi z jakieś Afryki. To są dopiero pożyteczni idioci.

U mnie jesteś skreślony
ta druga opcja to prawda


@sidhellfire: ta druga opcja to pokornie mówić każdemu niemcowi 'Guten Tag' i pokornie schodzić mu z drogi.
Ta pierwsza opcja to była okazja kiedy mogłeś odwinąć się okupantowi i choć raz postrzelać w jego kierunku.

Popieranie ruchów BLM i jednocześnie niedostrzeganie sensu w w zrywach niepodległościowych na własnej ziemi jest dla mnie jakimś anachronizmem i niekonsekwencją we wnioskowaniu.