Wpis z mikrobloga

Jaka "zła" decyzja finansowa jest warta każdej waszej wydanej złotówki?

Dla mnie są to podróże i posiadanie psa. Jestem ogólnie oszczędny, mam poduszkę, inwestuje nadwyżki iiiii prawdopodobnie pogarszam swoją przyszłą sytuację finansową, ale IMO warto. Nie zatrzymuję się w luksusowych hotelach ani nie jem na mieście każdego posiłku podczas podróży, ale sama możliwość odwiedzania nowych miejsc i doświadczania nowych rzeczy jest dla mnie bezcenna.
Tak samo posiadanie psa.

A u was?

#finanse #inwestycje #inwestowanie #gielda #kryptowaluty #podroze #polska #kiciochpyta
  • 63
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Samochód ;p Względnie stary z za dużym silnikiem i spalaniem ;p

Mieszkanie już mamy i na innym mi nie zależy. Podróże są spoko ale też nie zależy. Lubię mieć fajne, niezbyt rozsądne auto ;p
  • Odpowiedz
@Polska5Ever podróże raczej mniejsze ale na bogatość. Nie byłem nigdy daleko, ale lubię połazić sobie po lesie w innym kraju.
Motoryzacja - mam zupełnie zbędny samochód który uwielbiam, dużo pali ale ja ot tak nim jeżdżę naokoło do celu i zjada opony szybko. Dwa motocykle z czego drugi kupiony pod wpływem emocji i nawet nie wiem czy będę miał czas na nim jeździć, ale się jaram.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever ale to nie są źle decyzje finansowe. zła decyzja to jest jak inwestujesz żeby zarobić i stracisz


@filozof900: oczywiście, że złe. Podróże mało kogo tak naprawdę jarają, to zaszczepiona sztucznie potrzeba przez social media. A potem ludzie mówią, że ich nie stąc na mieszkanie a jakby sobie podliczyli, żę na podróże wydają 15-20k rocznie to moze by ich jednak było stac.

Posiadanie psa to nawet nie powinno się rozpatrywać w
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: napisałem to w kontekście wpisu OPa który zaznaczył, że ma nadwyżki finansowe które sobie odkłada i z nich korzysta. to, czy wydatki na hobby są dobre czy złe zależy w dużej mierze od kontekstu. oczywiste jest to, że w pierwszej kolejności lepiej jest zapłacić rachunki niż pojechać nad morze. wtedy byłaby to zła decyzja. ale jak "rachunki" są już opłacone, to wyjazd nad morze jest dobrym pomysłem.
  • Odpowiedz