Wpis z mikrobloga

Miałem dzisaj wypadek a minowicie, jadac sciezka rowerowa na przejezdzie kierowca dołączając do ruchu nie spojrzał w prawo przez co mnie nie widzial, oczywiscie zachowalem ostroznosc ale owy pan nagle sie zatrzymal przez co myslalem ze mnie widzi a nagle ruszył,nie pytajcie co mial w glowie nie wiem.Finalny efekt byl taki ze polecialem na maske, nie doznalem obrazen wymagajacyh szpitala, rower oczywiscie uszkodzony.Wezwałem na miejsce policje, stwierdzila 100% wine kierowcy, Panie policjatki az same byly zdziwione jak to mozliwe ze do tego doszlo xD.Jest to moj pierwszy wypadek i z checia poslucham jakis porad jak dobrze ten temat rozegrac jesli chodzi o odszkodowanie.Odrazu dementuje zeby nie bylo ze #!$%@? w miescie mam ustawiony tempomat 22/km.

#rower #wypadek
  • 19
pan nagle sie zatrzymal przez co myslalem ze mnie widzi a nagle ruszył,nie pytajcie co mial w glowie nie wiem


@zer321: rozejrzał sie, nikogo nie było, więc ruszył. A że #!$%@? 22km/h no to dostałeś strzala.
  • 1
@GeDox: Zawsze zwalniam, chlop sie na chwile zatrzymal przez co pownie ruszylem,zreszta jak by sie rozejrzal to by mnie zobaczyl byla godzina 10:00 jasno, jezdze w odblaskowej wiartowce. Rozumiem ze jest duza nagonka na rowerzystow ale beka ze dla was zawsze winny jest rowerzysta nawet w sytuacji gdzie policja stwiedzila 100% wine kierowcy i sam kierowca sie przyznal do błedu.
Doznalem lekki uraz kolana (rozdarta skora) takze chyba lapie sie w do definicje wypadku.


@zer321: hm, nie. Jesteś martwy, połamany, albo masz "rozstrój zdrowia powyżej 7 dni"? Zadrapane kolanko się nie liczy.

Rozumiem ze jest duzy jest na rowerzystow ale beka ze dla was zawsze winny jest rowerzysta xD.


@zer321: no jak przepisowym vmaxem (25) pedalarze wbijają się na skrzyżowanie, to potem giną/są połamani/inne.
  • 0
@GeDox: Wypadek drogowy – zdarzenie w ruchu drogowym, gdzie co najmniej jeden uczestnik (kierowca, pasażer, pieszy) bierze udział w zdarzeniu, w wyniku którego zostaje ranny lub doszło do jego śmierci.

Rana (łac. vulnus) – przerwanie anatomicznej ciągłości tkanek lub ich uszkodzenie pod wpływem czynnika uszkadzającego. Czynnikiem powodującym powstanie rany może być różnego typu uraz lub proces chorobowy, w tym niedokrwienie tętnicze, niewydolność żylna, zakażenia, zmiany troficzne (odleżyna)

Fajna generalizacja ze kazdy
no jak przepisowym vmaxem (25) pedalarze wbijają się na skrzyżowanie, to potem giną/są połamani/inne.


@GeDox: Zacytuj te przepisy, które mówią, że vmax dla rowerzysty to 25km/h. Sam chętnie się dowiem gdzie w PORD, albo rozporządzeniach jest to napisane. Dla ciebie chwilka szukania, a otworzysz oczy niedowiarkom. Bo przecież nie jest tak, że mylisz wysrywy januszy analfabetów powyciągane z ich bolesnych dup z obowiązującymi przepisami, mimo posiadania prawa jazdy prawda?
@zer321: nie interesuje mnie co napisała policja. Podałem definicje z pord.

@Yurakamisa @DJArmani art 2 pkt 47, oczywiście chodzi o vmax dla elektryka, źle dobrałem słowa. A mogę się założyć, że op (pisząc w ten sposób, że tylko tylko 22) ma przerobiony rower i może jechać na prądzie więcej. W związku czym to już nie jest rower, a motorower.

masz przepisowe IQmax 60, nie więcej


@cult_of_luna: jasne pedalarzu
że tylko tylko 22) ma przerobiony rower i może jechać na prądzie więcej


@GeDox: sorry, przeceniłem twoje iq, skoro po tym wpisie zakładasz że ma przerobiony rower na prąd, bo zobaczyłeś tam słowo tempomat. A teraz idź już z mądrościami gdzie indziej
@zer321 zastanów się czy nie masz po tym wypadku problemów z karkiem/kręgami. Nie czujesz sztywnej szyii? Bo może to się nadaje na kołnierz ;) na rynku masz pełno papug którzy zajmują się egzekwowaniem odszkodowań po tego typu stłuczkach/wypadkach
skoro po tym wpisie zakładasz że ma przerobiony rower na prąd, bo zobaczyłeś tam słowo tempomat.


@cult_of_luna: ok pedalarz. Skoro 22 to jest "tylko", to na pewno Może ustawić więcej. Pytanie, ile? 30? 40? 70?
@GeDox:

Pytanie, ile? 30? 40? 70?


Ale ja już więcej nie pytałem o twoje iq, nie interesuje mnie to, nie pisz więcej. W ogóle tobie się wydaje że jak w każdej odpowiedzi napiszesz do mnie pedalarz to jesteś jakiś #!$%@? wygrany w tej dyskusji głąbie? XD