Wpis z mikrobloga

Tygodnie spędzone na budowie, ponad 250GB materiału do obrobienia, wiele dni montażu, godziny postprodukcji i… wiele miesięcy oczekiwania na skrypt dla lektora. I mam dla Was nareszcie obiecany film o Budowie Domu Szkieletowego od A do Z (a właściwie od rozpoczęcia konstrukcji do stanu deweloperskiego): Link do znaleziska

Budowa domu parterowego z poddaszem użytkowym nad częścią salonu realizowana była w województwie śląskim. W filmie zobaczycie oczywiście wszystkie etapy, opisane jak najdokładniej, jak na tak krótką formę:
- Budowa konstrukcji
- Obróbki blacharskie, montaż rynien i pokrycia dachowego
- Instalacje wodno-kanalizacyjna i elektryczna
- Montaż stolarki okiennej (wykonawcy stolarki drzwiowej nie zgodzili się na kręcenie)
- Izolacja wewnętrzna i zewnętrzna
- Montaż paroizolacji
- Test szczelności budynku
- Montaż i spoinowanie płyt gipsowo-kartonowych (na tej inwestycji gładzie są szpachlowane do tzw. standardu Q2)
- Topienie siatki zbrojącej w kleju podtynkowym
- Elewacja dwukolorowa z tynku silikonowo-silikatowego

Jeśli chcecie wiedzieć jeszcze więcej to zapraszam do poprzednich moich wpisów, a także wielu komentarzy innych mądrych mirków:

1) Porównanie domów szkieletowych budowanych na miejscu i prefabrykowanych
2) Materiały cz. 1 - Drewno
3) Materiały cz. 2 - płyty poszycia, izolacja, folie i dyfuzja pary wodnej
4) Porównanie domów szkieletowych i murowanych
5) Przygotowania do zakupu działki
6) Przygotowania do zakupu działki - suplement
7) Odrolnienie działki autorstwa Majsterzyny cz. 1
8) Odrolnienie działki autorstwa Majsterzyny cz. 2
9) Pozwolenie na budowę
10) Porównanie kosztów budowy domu szkieletowego i murowanego
11) Kosztowne elementy przy budowie domu
12) Wentylacja domu
13) Ogrzewanie domu

A jeśli interesuje Was oferta wykonawcy to zostawiam Strona internetowa wykonawcy domu szkieletowego z filmu

#domyszkieletowe #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #architektura #nieruchomosci
  • 54
via Android
  • 2
@N331 też jestem zwolennikiem podawania can wprost, ale w tym wypadku się serio nie da. Raz z powodów podanych wcześniej, dwa inwestorzy nie chcą, żeby te kwoty były podawane, zwłaszcza w internecie (i zwłaszcza, że te domy najczęściej budowane są na podstawie projektów stworzonych indywidualnie dla nich). Mogę Ci powiedzieć o własnych doświadczeniach: podobny dom parterowy 117m2 z budynkiem gospodarczym ok. 12m2 i wiatą w 2018r. Kosztował mnie około 310 tys.
via Android
  • 0
@hadrian3 to pewnie zależy od konkretnego projektu i wykonawcy, ale powinno wyjść nieznacznie taniej. Natomiast bardziej istotne są różnice w cechach niż cenie i to nimi bym się kierował przy decyzji
via Android
  • 0
@tak_bylo21 nie wiem do czego konkretnie mogę się odnieść. Ja bym nie zamienił za to domu szkieletowego na murawany. Różni ludzie mają różne potrzeby i realizują je w różny sposób. Zatem jak najbardziej rozumiem, że ta technologia nie przekonuje każdego oraz że mogłeś mieć różne doświadczenia
via Android
  • 0
@Moron zatem nie będę nalegał, żebyś go oglądał ( ͡~ ͜ʖ ͡°) raczej nie planuję też już wrzucać więcej materiałów na ten temat, więc bez obaw
via Android
  • 1
@luke-dolla7 przy trąbach powietrznych nie ma specjalnego znaczenia technologia - i tak dokona ona zniszczeń. Ja natomiast byłem świadkiem efektów wichury, która przeszła przez dwie trwające obok siebie budowy: szkieletowej i murowanej, i na szkielecie nie zrobiła wrażenia, a przy murowanej położyła kilka ścian. Zrobiłem specjalnie zdjęcia z tego zajścia i jak znajdę to mogę wrzucić jeśli chcesz zobaczyć
@misisk
Podczas budowy ścianę murowaną, szczególnie niezbyt długą można łatwo obalić. Dopiero jak ją "dociśnie" strop czy dach to jest nie do ruszenia. Nie porównywałbym trwałości konstrukcji na etapie budowy.
via Android
  • 1
@Goomer do stanu deweloperskiego. Zapomniałem też dodać, że bez płyty fundamentowej, bo robiłem ją z inną, wyspecjalizowaną firmą. Wydaje mi, że trzeba szacować wzrost kosztów taki jak inflacja, więc coś rzędu blisko 30%, ale mogę się mylić - nie jestem przedstawicielem handlowym tej firmy w gwoli jasności

Jeśli chodzi o wykończenie to nie wyszło specjalnie dużo, bo prawie wszystko zrobiliśmy sami (a w przypadku paneli czy drzwi wewnętrznych cena z montażem była