Wpis z mikrobloga

Tygodnie spędzone na budowie, ponad 250GB materiału do obrobienia, wiele dni montażu, godziny postprodukcji i… wiele miesięcy oczekiwania na skrypt dla lektora. I mam dla Was nareszcie obiecany film o Budowie Domu Szkieletowego od A do Z (a właściwie od rozpoczęcia konstrukcji do stanu deweloperskiego): Link do znaleziska

Budowa domu parterowego z poddaszem użytkowym nad częścią salonu realizowana była w województwie śląskim. W filmie zobaczycie oczywiście wszystkie etapy, opisane jak najdokładniej, jak na tak krótką formę:
- Budowa konstrukcji
- Obróbki blacharskie, montaż rynien i pokrycia dachowego
- Instalacje wodno-kanalizacyjna i elektryczna
- Montaż stolarki okiennej (wykonawcy stolarki drzwiowej nie zgodzili się na kręcenie)
- Izolacja wewnętrzna i zewnętrzna
- Montaż paroizolacji
- Test szczelności budynku
- Montaż i spoinowanie płyt gipsowo-kartonowych (na tej inwestycji gładzie są szpachlowane do tzw. standardu Q2)
- Topienie siatki zbrojącej w kleju podtynkowym
- Elewacja dwukolorowa z tynku silikonowo-silikatowego

Jeśli chcecie wiedzieć jeszcze więcej to zapraszam do poprzednich moich wpisów, a także wielu komentarzy innych mądrych mirków:

1) Porównanie domów szkieletowych budowanych na miejscu i prefabrykowanych
2) Materiały cz. 1 - Drewno
3) Materiały cz. 2 - płyty poszycia, izolacja, folie i dyfuzja pary wodnej
4) Porównanie domów szkieletowych i murowanych
5) Przygotowania do zakupu działki
6) Przygotowania do zakupu działki - suplement
7) Odrolnienie działki autorstwa Majsterzyny cz. 1
8) Odrolnienie działki autorstwa Majsterzyny cz. 2
9) Pozwolenie na budowę
10) Porównanie kosztów budowy domu szkieletowego i murowanego
11) Kosztowne elementy przy budowie domu
12) Wentylacja domu
13) Ogrzewanie domu

A jeśli interesuje Was oferta wykonawcy to zostawiam Strona internetowa wykonawcy domu szkieletowego z filmu

#domyszkieletowe #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #architektura #nieruchomosci
  • 54
  • Odpowiedz
  • 1
Od razu dodam dla dotychczasowych obserwujących, że nie będę już raczej nic wrzucać w tym temacie. Planuję za jakiś (raczej dłuższy) czas cykl łopatologicznych wpisów o podstawach marketingu.
  • Odpowiedz
  • 159
@misisk: Prawie półtora godziny i dopiero paręnaście plusów. Ten portal to #!$%@? ściek. Nawet jak już się pojawia ambitny materiał, żeby się czegoś dowiedzieć, nauczyć, mieć jakąś bazę do tematu, to prawie nikt nie chce go docenić. Pewnie sporo z tych co zawołałeś, już tu nie wchodzi lub usunęła konta.
  • Odpowiedz
jakie są zalety domu szkieletowego w naszym klimacie ?


@qesq: jedyną zaletą domu szkieletowego jest to że go się szybciej buduje, zaczniesz pod koniec maja i we wrześniu już jest koniec budowy. Innych zalet nie ma, bo cenowo to wychodzi nawet tak samo xd ewentualnie trochę taniej jest szkieletowy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@qesq ściany zewnętrzne to prawie sama izolacja i w domu panuje dokładnie taka temperatura jaką ustalisz (dzięki temu, że nie musisz najpierw nagrzewać ścian, żeby nagrzać powietrze). Ściany są też jednocześnie węższe, więc na tej samej powierzchni zbudujesz dom o większym wnętrzu. A dla mnie osobiście niewiarygodnie wielkim plusem po zamieszkaniu w domu szkieletowym okazała się łatwość przeróbek.
Anegdota na ten temat:

  • Odpowiedz
via Android
  • 136
@eeehhh spoko. Kogo zainteresuje ten zobaczy. A najbardziej zależało mi żeby dostarczyć obiecany materiał. Ale dzięki za dobre słowo
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Eustachy_goli_pachy miałem wtedy wrzucać, ale po drodze dostałem kilka razy poprawki do zrobienia w montażu i wyszło dopiero dziś niestety. Ale czekałem na to prawie 2 lata, więc już w końcu chciałem mieć za sobą ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@misisk: po co mam to oglądać, żeby dostawać flashbacków? O tamtym okresie w mojej rodzinie mówi się wieki ciemne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@N331 to zależy: od projektu, lokalizacji, indywidualnych ustaleń. Robiłem porównanie w jednym ze starszych wpisów i wówczas (2022 rok) dom szkieletowy wychodził nieznacznie taniej. Moim zdaniem jednak nie buduje się domu szkieletowego ze względu na niższą cenę tylko jego cechy
  • Odpowiedz