Wpis z mikrobloga

@rzzz:

ciekawy jest poznan, ktory jak widac wyraznie odstaje od reszty nominalem mimo ze staytsycznie zarabai sie w nim wiecje niz we wro i gda....
  • Odpowiedz
pokazuje jakiego ludzie dostali #!$%@?.


@rzzz: Pewnie dlatego na olxdata tyle nowych ogłoszeń. Ludzie zobaczyli, że słabo z wynajmem, somsiad wystawił na sprzedaż za 20k, więc chcą zrealizować wirtualny zysk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@del855: No ale przeciez TOP 5 co? Gdansk jest podbijany turystyką, Airbnb i inne uciążliwości. Pod kątem zawodowym to nie jest tam wiele lepiej jak w Łodzi.
  • Odpowiedz
@januszkasprzykowski ostatnio przeglądałem z ciekawości oferty w Gdańsku i aż takiego szału jak w Krakowie czy Warszawie to nie ma. Spokojnie idzie znaleźć w cenie poniżej 15k za m2. Większe mieszkania nawet po 11k się trafiały już urządzone
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@DeoLawson: hmm, nic takiego nie napisałem. Ale jakbym miał kupować czy sprzedawać to faktycznie najbardziej przydatne są ceny transakcyjne. Rozjazd między ofertowymi i transakcyjnymi w jakiś tam sposób pokazuje sentyment i stan rynku.
  • Odpowiedz
@rzzz: Dobra, jak teraz czytam to rzeczywiście tak nie napisałeś xD. Widocznie ja takie odniosłem wrażenie. Jestem trochę cięty na to, bo jak ktoś mówi że ceny transakcyjne to te realne to nie zna metodologii. Średnia cena transakcyjna dla danego miasta jest liczona poprzez średnią cenę ze wszystkich nieruchów będacych elementem kupna/sprzedaży. Problem w tym, ze w miastach generalnie większy obrót jest na tańszych mieszkaniach, jest po prostu więcej takich transakcji
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@DeoLawson: średnia jest średnia, jak masz średnią z podziałem na wielkości mieszkań to już bym dalej nie cudował. Oczywistym jest, że stara wielka płyta na jakimś zadupiu będzie miała niższą cenę niż nowe o tym samym metrażu w centrum. Jak coś jest "drogie i się teraz nie sprzedaje", znaczy że nie jest teraz tyle warte i tyle.
  • Odpowiedz