Wpis z mikrobloga

Są tu tacy, którzy mają kat. E.?

Czy obawiacie się, że w stolicy wymyślą, żeby zrobić przymusową weryfikację wszystkich z kategorią E i zmienić kategorię na choćby D?

Żeby sprawdzić, czy ktoś nie "załatwił" sobie kategorii przed laty albo że stan zdrowia umożliwia "służbę dla Polski" z kategorią D a nawet A ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież ludzi z E nie jest dużo, dałoby się to zrobić w 1 rok, przy okazji corocznej kwalifikacji.

Ja sam mam "przypadłość", z powodu której lata temu dostałem E, a dziś, zgodnie z rozporządzeniem byłoby D. Jestem normalnym, sprawnym człowiekiem. Ogólnie dzisiaj kat. E dostają naprawdę beznadziejne przypadki.

Obawiam się, że w poszukiwaniu mięsa armatniego czy pomagierów do wojska mogą zdecydować się na przymusową weryfikację i zmianę kategorii nawet po latach. Przepisy można zmienić, a sądy i trybunał konstytucyjny (legitny czy neo-przyłębski) obsadzają ludzie (sędziowie czy neosędziowie), którzy zawsze takie czy inne rozwiązania aparatu władzy przyklepią.

#wojna #obowiazkowecwiczeniawojskowe #polska #sejm #wojsko #medycyna #kiciochpyta #kwalifikacjawojskowa #prawo #niewiemjaktootagowac
  • 8
@czlowiek_z_aspiracjami: ja swoją komisję miałem na długo przed wojną jaka się teraz toczy ale już po zawieszeniu poboru czyli ten okres gdzie mówiono nam że 100 tysięczna armia dobrze wyszkolona wystarczy i był to piękny czas gdy D można było dostać na jakąś pierdołe bo chcieli mieć tylko najlepsze mięsko na jednostkach gdzie za czasów naszych ojców i dziadków żeby dostać D albo E to musiałeś naprawdę być niepełnosprawnym albo mieć
@czlowiek_z_aspiracjami: mam kategorię E z powodu obustronnego niedosłuchu od urodzenia. Niczego się nie boję, bo byłby ze mnie marny pożytek na froncie, więc ani mnie nie powołają, a jak będą chcieli zweryfikować to i tak gołym okiem widać, że nie jestem w pełni zdrowy. Zresztą i tak każdego pod mundur nie wezmą, bo nie ma takich zdolności logistycznych. Choć nie chciałbym siedzieć bezczynnie i mógłbym nawet kopać okopy. Niestety w armii
@wojmad I tak se nagle wypaliłeś, że masz niedosłuch a oni to przyklepali? Bez żadnych papierów? Przecież to każdy mógłby sobie wymyślić cokolwiek. To się kupy nie trzyma
pewnie za mało jest ludzi z E żeby to miało jakieś znaczenie


@zapomnialemhaslo: no właśnie ciekawi mnie jak wielu takich jest.. Obawiam się, że wraz z eskalacją sytuacji na Wschodzie, kombinowaniem, Warszawa będzie szukała różnych sposobów, żeby znaleźć pomagierów choćby do kopania okopów,

@mial85 @wojmad: ja po prostu przeglądałem rozporządzenia o kwalifikacji obowiązujące przez ostatnie kilkanaście lat, w tym to obecne, i widzę, że te przypadłości, które np. 15-20 lat