Wpis z mikrobloga

@essos: Skok w górę ciśnienia (kilka dni, nie 20 minut po wysiłku) w stosunku do typowego może potencjalnie sugerować poważne problemy włącznie z nadchodzącym zawałem serca. Lekarz i aspiryna w zasięgu ręki. Natomiast ciśnienie nieznacznie obniża czosnek, i chyba owoce jagodowe (czarna porzeczka, sok z aronii, borówka amerykańska etc.).
  • Odpowiedz
  • 0
@bialy100k: @Anomalocaracid Musze sie dopytac o te leki i cisnienie. Ale jakby sie cos stalo, np. udar albo zawał, to co moge na szybko zrobić, zanim przyjedzie pogotowie?

Chyba ze 20 minut bede musial czekac
  • Odpowiedz
@essos: Nie wiem, ja nie lekarz tylko ~lvl 60. Ale przy podejrzeniu udaru to natychmiastowy telefon na pogotowie. Mogą być niedokrwienne i wylewy - ja nie umiem ich odróżnić.
W necie znajdziesz objawy - ale na bank wykrzywiona twarz, bełkotliwe mówienie dosłownie z sekundy na sekundę, drętwienie rąk.
  • Odpowiedz
  • 0
@Anomalocaracid: NIe wiem jakie leki, bo tyle sie dowiem co mi matka powie, a ona tez nie wi, ale ogolnie ma ich multum. Musiałbym jakaś liste zrobić

Ciśnienie ma teraz 156x95 i puls 59.

Do jakiego specjalisty bys poelacł mu pojsć? On chyba nie chodzi do nikogo stritce w leczeniu nadcisnienia, tlyko troche do jakiegos rodzinnego, kardiologa i chirurga od żył chyba
  • Odpowiedz
@essos: powinno się dać polopirynę S jak jest podejrzenie zawału 300 mg. To ból piekąc gniotący dławiący i nasila się przy wysiłku , często promieniuje do gardła lewego ramienia lub pleców.
Co do udaru to trzeba uważać bo jak jest świeży to podaje się leki rozpuszczające skrzep lub robi trombektomię.
Jak przedawkujesz asa to jest pewne ryzyko krwawienia i nie wiesz też czy w głowie jest niedokrwienie czy ognisko krwotoczne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Anomalocaracid: Moja obydwie babcie i od strony ojsca i od strony matki, miały udary. Jedna chyba nawet dwa razy.
Wydaje mi sie ze musze wyjatkowo zwrocic na to uwage, bo to okropne i obydwie ostatecznie rpzez ro umarły. Ale w sumie dalej nie za bardzo wiem co robic w tej sytuacji
  • Odpowiedz
@essos: nie nakręcaj się tak, jutro wyślij ojca do kardiologa. Tylko nie do rodzinnego po skierowanie, tylko prosto do kardiologa prywatnie żeby mu to ciśnienie ogarnął. Niech sobie zrobi listę leków, które przyjmuje i z nią pójdzie do kardiologa.
  • Odpowiedz
@essos: Byłeś grubaskiem przez większość życia i teraz za to płacisz, pomóc może jedynie schudnięcie do niższej wagi, 18,5-20bmi to może nawet uda się cukrzycę wycofać, a nadciśnienie będzie w normie.
  • Odpowiedz