Wpis z mikrobloga

@Promilus: @straszny_cham: to nie ironia, tylko projekcja własnych lęków i kompleksów. PiS i ich elektorat to ludzie słabo wykształceni, starsi i dupy ich bolą, że ktoś nie żyje martyrologią, nie umartwia się nad losem skrzywdzonej ojczyzny, nie żyje przeszłością, tylko z uśmiechem chce patrzeć w przyszłość, bo wie, że żyje w najlepszych czasach państwa polskiego i mamy perspektywy na dalszy rozwój. PiS jedzie na krzywdzie, więc ci którzy krzywdy nie
dzisiaj epitetem jest "uśmiechnięta Polska", a kiedyś "młodzi, wykształceni, z wielkich miast". Nie ogarniam tego uniwersum - dlaczego to ma być obraźliwe?


@Promilus: bo to projekcja. "jestem, młody i wykształcony, to głosuję na PO", "jestem patriotą, głosuję na PiS", "jestem super przedsiębiorcą - głosuję na Konfederację", "jestem wrażliwym człowiekiem, moje serce bije po lewej stronie".
pis nigdy nic wspólnego nie miał z patriotyzmem!


@i-marszi: nie mówię, że miał. Mówię tylko o tym, że ludzie który weszli w bańkę PiSu chcą tak o sobie myśleć, tak się identyfikować.

Wynki konfy u przedsiębiorców nigdy nie był jakiś specjalnie dobry.


@i-marszi: Podobnie jak wyżej. Chcę o sobie myśleć jako o zaradnej, przedsiębiorczej osobie - głosuję na Konfę.
@jaroty dzisiaj epitetem jest "uśmiechnięta Polska", a kiedyś "młodzi, wykształceni, z wielkich miast". Nie ogarniam tego uniwersum - dlaczego to ma być obraźliwe?


@Promilus: To jest ten stan umysłu w którym "cierpienie uszlachetnia".
Na zasadzie że rękojmię mądrości życiowej daje jedynie ciężkie doświadczenie życiowe.
Że zdanie takich ludzi jest więcej warte, że to pod nich należy świat ustawiać.

Jak ktoś szkołę skończył, ma życie z którego jest zadowolony, wszystko działa -