Wpis z mikrobloga

  • 624
@jaroty dzisiaj epitetem jest "uśmiechnięta Polska", a kiedyś "młodzi, wykształceni, z wielkich miast". Nie ogarniam tego uniwersum - dlaczego to ma być obraźliwe?
  • Odpowiedz
@Promilus: @straszny_cham: to nie ironia, tylko projekcja własnych lęków i kompleksów. PiS i ich elektorat to ludzie słabo wykształceni, starsi i dupy ich bolą, że ktoś nie żyje martyrologią, nie umartwia się nad losem skrzywdzonej ojczyzny, nie żyje przeszłością, tylko z uśmiechem chce patrzeć w przyszłość, bo wie, że żyje w najlepszych czasach państwa polskiego i mamy perspektywy na dalszy rozwój. PiS jedzie na krzywdzie, więc ci którzy
  • Odpowiedz
@Promilus bo ich to boli, że są wieśniakami bez perspektyw I zainteresowań. Wiecznie smutni i sfrustrowani. Takim najlepiej ładować do głowy obietnice lepszego życia i wskazania celu, jak robi to PiS czy fajnoPiS aka konfederacja.
  • Odpowiedz
Nie ogarniam tego uniwersum - dlaczego to ma być obraźliwe?


@Promilus: z młodymi wykształconymi to chyba w domyśle chodziło o to, że zamknięci w swojej bańce klasy średniej, nie rozumiejący problemów ludzi którzy muszą się dorobić do ich poziomu.

  • Odpowiedz
dzisiaj epitetem jest "uśmiechnięta Polska", a kiedyś "młodzi, wykształceni, z wielkich miast". Nie ogarniam tego uniwersum - dlaczego to ma być obraźliwe?


@Promilus: bo to projekcja. "jestem, młody i wykształcony, to głosuję na PO", "jestem patriotą, głosuję na PiS", "jestem super przedsiębiorcą - głosuję na Konfederację", "jestem wrażliwym człowiekiem, moje serce bije po lewej stronie".
  • Odpowiedz
@jaroty: był jeszcze tekst Imperatora o "kulturze cygara i whiskey", w kontrze do polskiej patriotycznej kultury Popularnych i Żołądkowej Gorzkiej.
  • Odpowiedz
pis nigdy nic wspólnego nie miał z patriotyzmem!


@i-marszi: nie mówię, że miał. Mówię tylko o tym, że ludzie który weszli w bańkę PiSu chcą tak o sobie myśleć, tak się identyfikować.

Wynki konfy u przedsiębiorców nigdy nie był jakiś specjalnie dobry.


@i-marszi: Podobnie jak wyżej. Chcę o sobie myśleć jako o zaradnej, przedsiębiorczej osobie - głosuję na Konfę.
  • Odpowiedz
@jaroty dzisiaj epitetem jest "uśmiechnięta Polska", a kiedyś "młodzi, wykształceni, z wielkich miast". Nie ogarniam tego uniwersum - dlaczego to ma być obraźliwe?


@Promilus: To jest ten stan umysłu w którym "cierpienie uszlachetnia".
Na zasadzie że rękojmię mądrości życiowej daje jedynie ciężkie doświadczenie życiowe.
Że zdanie takich ludzi jest więcej warte, że to pod nich należy
  • Odpowiedz