Wpis z mikrobloga

W zasadzie huop ma nieciekawą wizję przyszłości. Powiedzmy, że uda mi się zrobić to prawko C+E i iść na międzynarodówkę za 10k netto/mies. Do wyboru mam:
- Odkładanie hajsu na wkład własny do kredytu. Kupuję mieszkanie, nawet jakieś do remontu no i spłacam kredyt jak najszybciej (nie mam żony ani dzieci, 10k dla mnie to ogromne pieniądze więc większość przeznaczę na spłatę).
- Odkładanie hajsu + kredyt i budowa chaty. Kupno działki i postawienie sobie małego domu, do tego garaż, ogród, fajnie by było. Tylko stawianie domu wymaga poświęcenia czasu, a tego będzie brak przez pracę.

No ale trzeba jakiś dach nad głową mieć, w coś tą kasę zainwestować, bo jak ma huop wynajmować przez całe życie, to już lepiej kredyt spłacać.

#przegryw #kredyt #przemyslenia
  • 9
@Marcelina_: No tak samo myślę, dla osoby bez wykształcenia i jakiegoś talentu to jedyna opcja na normalny zarobek (poza emigracją i życiem z patusami na pokoju). Popracuję kilka lat i postaram się ustabilizować finansowo, a potem poszukam sobie roboty na tirze ale już "dookoła komina"
@HuopWsiowy: dzielenie skóry na nhedźwiedziu, brawo.
NAJPIERW zrób to prawko i kwalifikację wstępną (jedno i drugie po kilka tysięcy, zakładając że ci się w ogóle uda), potem znajdź robotę a POTEM myśl co zrobić z kasą. W międzyczasie może się zmienić dosłownie wszystko (np. łunia wpuści i uzna milion kierowców z tadżykistanu czy innego tam bangladeszu bo dlaczego nie?)
@HuopWsiowy: Nie będziesz nic budować w trasie podczas takich jazd jako trzymacz kierownicy. Mieszkanie nie będzie ci potrzebne bo będziesz lawirować po Autohoffach unikając Mariusza i @Napalone_Okno każdej mglistej prawie wręcz mrożącej nocy w trasie. A w dzień - tak samo bo pauza wypadnie w najsłabszym momencie, wtedy Mariusz żeruje tego świadomy.

Najrozsądniejsza opcja to trzymać kierownice w trasie do oporu póki jesteś młodziutki i ciekaw opowieści parkingowych. A wracając do
Saeglopur - @HuopWsiowy: Nie będziesz nic budować w trasie podczas takich jazd jako t...

źródło: comment_1590254505yAIBPgh9bLky2D5ZTJ0PVu

Pobierz
dzielenie skóry na nhedźwiedziu, brawo.

NAJPIERW zrób to prawko i kwalifikację wstępną


@gorobei: Najpierw to należy się wyzbyć alkoholizmu ale liczę na to że HupekWsiowy nasz jest nadal na tyle młody że to nie był prawdziwy alkoholizm. Choć może był skoro ciągnie go na TIRy (σ ͜ʖσ)
Rzecz jasna ja @HuopWsiowy kc i () i życze wszystkiego dobrego ale tak w tym też twoim humorystycznym stylu staram się coś doradzić z perspektywy lat :)

A powtórzę się kolejny raz że jako samotny dwudziestolatek z jak wygląda na to dobrym domem rodzinnym który cię ugości w trudnych chwilach - masz absolutnie cały świat przed sobą i możesz robić absolutnie wszystko także właśnie dzięki braku