Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci powiedzcie mi ponieważ mam obecnie trochę oszczędności na wkład własny do kredytu, kredytu 0% nie dostanę bo rodzicie mi przepisali dom rodzinny a z nimi nie chce obecnie mieszkać. Czy warto wziąć obecnie zwykły kredyt i kupić mieszkanie w mieście wojewódzkim? Czy czekać jeszcze parę msc i liczyć na spadki?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy warto wziąć obecnie zwykły kredyt i kupić mieszkanie w mieście wojewódzkim?


@Gilgamesz69: ile razy można wałkować ten temat xd jeżeli kupujesz mieszkanie/dom na cele mieszkalne i do życia to nie ma sensu czekać na cokolwiek. To tak jakby zapytać czy czekać aż cena chleba spadnie żeby kupić. Jeżeli masz zdolność, pewną prace i zarabiasz tyle żeby rata nie zmiotła cię z planszy to po prostu kup swoje wymarzone mieszkanie
  • Odpowiedz
@Gilgamesz69 mieszkanie “dla siebie” to konsumpcja, a nie inwestycja. Jeżeli masz taką potrzebę i Cię na nie stać, to kupujesz. Jeżeli go nie potrzebujesz albo Cię na nie stać, to nie kupujesz, proste.
Tak długo jak masz pieniądze na zakup za gotówkę albo zdolność do obsłużenia kredytu, to cenę w chwili zakupu (oraz - przede wszystkim - po niej) masz w dupie. Przejmowanie się lub jaranie się zmianą cen lokalu, w
  • Odpowiedz
@PanKapibara: @zeszyt-w-kratke A co jeśli chcę kupić mieszkanie dla siebie, ale rozwijam się, jestem młody i czuję, że za ~ 5-10 lat będę zmieniał na coś większego / na dom / inne miasto. Czy wtedy też trzymać się tej zasady i kupić nawet teraz, a liczyć że za 5-10 lat ceny nie runą, tylko będą stabilne i mieć nadzieję, że na zakupie nie stracę gdybym sprzedawał w celu kupna
  • Odpowiedz