Wpis z mikrobloga

@anhydryt: praktycznie wszystkie są takie same xd ogólnie philips - okey ale padają jak muchy po roku lub szybciej. Osram - też spoko, ale drogie i również padają szybko... więc #!$%@? ładuje jakieś tanie.
@anhydryt: Pamiętaj, że wszystkie żarówki halogenowe mają tą samą pierwotną barwę, bez znaczenia jaki producent - po prostu barwę żarzącego się pręcika z wolframu, która jest neutralna-żółta. Wszystkie "białe" odmiany tych żarówek to dodatkowa niebieska powłoka na bańce, która filtruje część światła odpowiedzialną za żółty kolor, więc tylko jeszcze słabiej to świeci (ale za to na biało xD).
@lurkuje2137: subiektywne odczucie wzrokowe nie potwierdza tego co napisałeś. Wymieniłem sobie fabryczne żarówki H1 w światłach drogowych na jakieś osram cool blue cośtam i widoczność jest dużo lepsza. Był to najwyższy model tego OSRAMa z homologacją drogową.
@anhydryt: W zasadzie to nie masz za dużego wyboru, bo wszystkie żarówki trzymają się tej samej normy - dla wersji H7 jest określona moc 55W, więc z grubsza każda będzie świecić tak samo (a ew. 5-10% w jedną albo drugą nie zauważysz).

Jeżeli masz osobną żarówkę od długich to możesz wrzucić jakiegoś chinola bez homologacji (ja kiedyś kupiłem H7 ale w wersji 100W) - wtedy duuużo mocniej świecą, ale w lato