Wpis z mikrobloga

#bieganie #asics #buty

Potrzebuję porady :) zaczynam przygodę z bieganiem i staram się biegać 2-3 razy w tygodniu po 10km, ważę 90kg i mam stopę neutralną.
Zastanawiam się nad modelami:
- Nimbus 26 (ok. 700zł)
- Nimbus 25 (ok. 580zł)
- Novablast 3 (ok. 450zł)
- Cumulus 26 (ok. 550zł)

Biegam po leśnych utwardzonych ścieżkach i asfalcie w tempie 6"00. Chcę docelowo osiągnąć tempo w przedziale 5"15-5"30 i wystartować w półmaratonie. Który model wybrać? Chcialbym buty w okolicy 500zl i pytanie czy warto dokladac do Ninbus 26 wzgledem poprzedniego modelu 25 lub Novablast czy innych?
  • 9
  • Odpowiedz
@mAsHER chyba sugerowałbym nimbusy25. 26 nie miałem na stopach ale myślę że nie będzie rewolucji. Jest spory przeskok między nimbusem24 które mam a 25. Na 25tke będę się czaił w promo :) Novablast3 też wdzięczne buty, bardzo ale wydaje mi się że do Twojego opisu lepsze będą Nimbuski :)
  • Odpowiedz
@mAsHER: 25 i 26 modele prawie identyczne. Różnica cholewki nie warto przepłacać za 26. Cumulus pod względem wygody mniejsza niż w nimbusach ale typ buta taki sam. Ogólnie z tych modeli to patrzyłbym bardziej na to co w fajnej cenie znajdziesz bo każdy z nich jest spoko butem na start.

A jeżeli nie masz mega ciśnienia polecam outlet.asics.com i kupić starszy model albo jest jeden wzór nimbusów który kosztuje 580 zł
  • Odpowiedz
@mAsHER: Jeśli masz czas to tak jak wyżej polecam przejść się po outletach lub śledzić Zalando loungr gdzie są fajne ceny na buty do biegania. Masz wagę podobna do mnie, ja biegam w Nike Pegasus tych terenowych za 330zl a miałem do przymiarki brooksy i saucony - wszystko było bardziej miękkie od Nike.
Enos - @mAsHER:  Jeśli masz czas to tak jak wyżej polecam przejść się po outletach lu...

źródło: 20231016_164244

Pobierz
  • Odpowiedz
@mAsHER: przestań biegać zacznij trenować
A co do butów.
Idź do Decathlon i przymierz longi2.
Jak chcesz mieć bardziej miekko to kup nimbusy.
Jak bardziej twardo kup inne
  • Odpowiedz