Wpis z mikrobloga

Już za tydzień...

Heeniu, ja Ci mówię, to globalne ocieplenie tak działa, siodwa za dużo, te geje z tęczami miały racje. Tusk do Brukseli lata samolotem, a nasze wnuki będą się smażyć na ziemi. Zabijamy naszą matuchnę ziemię. Kiedyś to było. Pamiętam, jeszcze kilka lat temu na Wielkanoc śniegu po kolano, w dzieciństwie my przez zaspy szli króliczka święcić, a teraz ciepło jak w lipcu. Kiedyś to było. Dej mi no jeszcze tego serniczka, bo aż się zdenerwowałem.

#pogoda #heheszki #wielkanoc
Kolarzino - Już za tydzień...

Heeniu, ja Ci mówię, to globalne ocieplenie tak działa...

źródło: pdag

Pobierz
  • 94
ponad 20 lat temu w lany poniedziałek biegało się w koszulkach z krótkim rękawem ¯(ツ)


@JestesUpani: wow, właśnie obaliłeś teorie zmian klimatycznych. Może szybko zgłoś się do IPCC bo tysiące naukowców/ekspertów się myli?
21 marca - dzień wagarowicza, czasy gimbazy, ustawka za sklepem pod szkołą i całymi klasami leciało się na wagary w krótkich gaciach z piłką w plecaku żeby pokopać sobie przy piwku. Kiedy to było, chyba w 2007, teraz to nie ma (,)


@kamzor: https://meteomodel.pl/aktualne-dane-pomiarowe/?data=2007-03-21&godzina=15&rodzaj=pls&wmoid=12424&dni=60&ord=asc

Całe 17 stopni w najcieplejszym miejscu w Polsce w najcieplejszym momencie dnia, upał.

Ale 21 marca zdarzyło się 25 stopni w 1974.
Nie sprawdzałem tej informacji ale kiedyś słyszałem że zmienili sposób odczytu temperatury do pomiarów


@s3kawka: Widać, że nie sprawdzałeś. Sposób pomiarów wyznacza WMO i klatka musi znaleźć się 2 metry nad ziemią, wyznaczony też jest kolor klatki (biały, żeby rozpraszał światło) oraz lokalizacja stacji.
@Erus moze zmienic w zależności od tego jaki jest grunt, czy to asfalt, beton, trawa, odsłonięta gleba, piasek itp.


@Berkel_88: dlatego są wytyczne które regulują gdzie stacja meteo może powstać. Argument z wysokością (pomijając to, że to średnia dla kraju a nie pojedynczej stacji) jest absurdalny - równie dobrze można napisać, że na 2 metrach może być cieplej, bo jest mniej cienia.
@JestesUpani: dokładnie. W latach 90. i na początku 2000 to w lany poniedziałek latało się w krótkim rękawku od jakiegoś czasu i normalnie urządzało się wojny na ulicach, tak było ciepło. Teraz niby jakieś z dupy wyliczenia robią, że obecne temperatury są wyższe, ale jak podczas przeprowadzki znalazłem stary zeszyt szkolny z zapisami pogody z 1995 roku to idealnie się to pokrywało z obecnymi czasami praktycznie. Powiedziałbym nawet, że lato jest