Wpis z mikrobloga

Tak jak i część mirków chcę zmienić orange flex z racji podwyżki z 25zł -> 35zł i szukam alternatywy.
Nie potrzebuję esima i 5G, ale jeżeli będą to fajnie. Miesięcznie zużywam około 10GB neta.

Wytypowałem 3 sieci z konkretnymi ofertami - głosowanie w ankiecie

1. Heyah 01 - 20zł - nolimit - 20GB internetu - brak 5G i esima
2. Plush abonament na czas nieokreślony - 25zł - nolimit - 15GB internetu - jest 5G i esim
3. Njumobile subskrypcja na czas nieokreślony - 29zł - nolimit - 60GB internetu - jest 5G i esim

#orange #orangeflex #play #plus #tmobile #njumobile #heyah #pytaniedoeksperta #kiciochpyta

Zmiana orange flex na:

  • Heyah 01 24.4% (10)
  • Plush abonament 12.2% (5)
  • Njumobile subskrypcja 63.4% (26)

Oddanych głosów: 41

  • 14
  • 0
@modzelem: @PoProstuOn ale nie potrzebuje takich prędkości, na co dzień i tak mam wyłączone 5G i korzystam z LTE gdzie osiągam download jakieś 300 Mb/s.
@tomek123456789 przecież ten ich pakiet za 29zl na rok to jak abonament, jesteś uwiązany z nimi na rok chyba że nie szkoda ci pieniędzy jak przepadną
@superglacial w sierpniu 2022 uciekłem od nich po 8-10 latach (nie pamiętam kiedy weszli 2012 albo 2014 to był) i
@exyvL ja tez uciekłem z Flexa do Nju przez mobile Vikings tylko ze na abonamet, ale przez to, że mam 3 numery i potrzebuje wysyłać smsy przez WiFi Calling, a tego w subskrybcji nie ma póki co. Za 3 numery płace 57 zł. Warto przenieś się do innej sieci choć na chwile po to by mieć 3 miesiące za free przy przejściu do Nju zawsze masz 90 zł w kieszeni
@tomek123456789 przecież ten ich pakiet za 29zl na rok to jak abonament, jesteś uwiązany z nimi na rok chyba że nie szkoda ci pieniędzy jak przepadną


@exyvL: zgadzam się. Natomiast nie widzę zbytnio powodu dlaczego miałbym uciekać od nich w ciągu roku. Nie wygląda na to, żeby oferty konkurencji miały znacznie potanieć w najbliższym czasie. Jedyna potencjalna przyczyna to jakieś popsucie jakości sieci.

Osobie z rodziny pomagam właśnie w przeniesieniu numeru
@exyvL: esima potrzebujesz do głównego numeru czy jako duplikat karty np. do tanleta/zegarka etc.? Bo mnie przy fleksie trzyma choćby właśnie dodatkowa karta SIM w opcji standardowej lub eSIM
  • 0
@Rubbik: aktualnie używam na głównym telefonie esima, w androidzie włożyłem sima ale i tak nie używam tego telefonu więc jeden pies czy będzie ten esim czy nie
Ja tam polecam tmobile, w Lublinie mam lepszy zasięg 5G niż z Orange i prędkości po 500-900mb/s ( ͡º ͜ʖ͡º)

A to z 35 zl miesięcznie, Flex dawał mi za to 80GB neta a tu jest ponad 250GB miesięcznie + dużo gratisów i zniżek m.in. do cinema city