Wpis z mikrobloga

Tak tylko wspomnę bądźcie ostrożni!!!!

Jak wiemy stopy pozostały na tym samym poziomie ( mówię,od kilku miesięcy, że nie wierzę w obniżki stóp, a jeśli takie będą to tylko ze złych powodów) Powell mówi o 3 obniżkach w tym roku

Ja nie wiem o czym On mówi: ropa rośnie,ludzie zadłużeni,dolar spada (przez ten bełkot - im słabsza waluta tym słabiej się walczy z inflacją) rosnące ceny jedzenie oraz nie sposób kupić mieszkanie, czy dom - ceny są bardzo wysokie, silny rynek pracy oraz większe płace, migranci także jest to oczywiste że inflacja będzie rosła -nawet potwierdziła to ostatnio Yellen w wywiadzie

Wyniki kredytowe spadają po raz pierwszy od dekady, gdy Amerykanie walczą o zapłacenie rachunków, wynika z niedawnego raportu FICO.
Innym prawdopodobnym czynnikiem jest to, że stopy oszczędności spadły z powrotem do zera (kumacie do zera)

Biorąc pod uwagę, że wynik FICO jest opóźnionym, a nie wiodącym wskaźnikiem ekonomicznym, sugeruje to, że skutki wysokich stóp procentowych i utrzymującej się inflacji mogą zacząć ciążyć na konsumentach, zwłaszcza tych, którzy już walczą o zarządzanie swoimi finansami" - czytamy w raporcie.
Przebadali 5000 osób, z których większość zarabiała 75 000 USD lub więcej rocznie, i stwierdzili, że najczęstszym sposobem, w jaki Amerykanie pokrywali swoje rachunki, gdy brakowało im funduszy, było pożyczanie pieniędzy lub zwracanie się do kart kredytowych (41%).

Czyli Amerykanie cały czas sie zadłużają, nie zapominajmy o ogromnych procentach za zaciągnięte długi

Mało tego Oczekuje się, że wzrost sprzedaży detalicznej w USA w 2024 r. spowolni z powodu wysokich kosztów kredytu, inflacji - także ludzie już patrzą do swoich kieszeni i są ostrożni z wydatkami

#gielda #polityka #ekonomia #finanse
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@UnitrA:
W ogóle nie ma co myśleć o obniżkach w USA - chyba że ze złych powodów, recesyjnych
Jeśli chodzi o nasza krainę sądzę, że tak samo. Uważam,że inflacja wzrośnie, z resztą w największej gospodarce świata Chinach żlę się dzieje padło Evergrande i Country Garden a teraz doszły problemy z Vanke (ten sam sektor)

Czekać aż w USA padnie - jak dla mnie to tylko kwestia czasu, także u nas również
  • Odpowiedz
  • 0
@programistalvlhard:
No właśnie tak próbują zamydlić oczy inwestorom, to się zakończy fatalnie ( takie jest moje zdanie)
Odsetki, długi itp. z resztą jak pisałem w poście wszystko teraz drożeje także jakie obniżki stóp ? Jak jest powrót inflacji. Nie ma szans
Ci to to wszystko ignorują obudza się niebawem
  • Odpowiedz