Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy Sługocki nie #!$%@?ł (likely), ale w wywiadzie dla PAP mówi, że rodzina 2+1 będzie mogła liczyć na dopłatę 250k na 1%, reszta na warunkach rynkowych. Singiel 200k na 1.5%.

Program po, yyy wakacjach... yyy w tym roku.


@rzzz: No to jak na moje to dupy nie urywa. Jeśli tylko nie będą dawać wkładu za darmo jak w BK2%, to i tak mało kto się na zdolność załapie xD
@rzzz: raczej się pomylił bo wcześniej mówił o rozpiętości 200-600k no to jak ją uzyskac (+50k jest na jednego purchlaka). Na dodatek WIG-nieruchomości stoi niewzruszony w miejscu, a oni mają plan już dawno przeliczony na zyski

Jak dla singla masz 200k, to dla pary przecież musi być więcej no i jeszcze na dziecko...
@dzem_z_rzodkiewki: Jak większość się załapie na 1.5% na np. kwotę 400k ale bez pokrycia wkładu własnego (co im zetnie raty o chyba gdzieś z połowę względem warunków rynkowych), to jak dla mnie po obecnych cenach się i tak gówno sprzeda. Bo co z tego że masz zdolność nawet jak nie masz wkładu ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Warszawie klita 50m kosztuje teraz koło miliona i na nawet
stawiam na to, że w wersji z dzisiaj 250k/1% jest dla pary bez dzieci.


@rzzz: To to są grosze tak szczerze mówiąc. O 250k to podrożało mieszkanie w Warszawie przez rok - wszystko IMO się rozbija o wkłady własne. Jeśli program nie da gołodupcom wkładu za friko, to IMO za wiele popytu to nie wyczaruje, bo BK2% była niszczycielska właśnie przede wszystkim przez olanie wymogów wkładu własnego - inaczej by liczba
via Wykop
  • 2
@Khaine: dodatkowo dochodzi efekt wysokości raty. W bk2% każdy dostawał śmieszna minirakę od początku.

A teraz dupa. Bo 200-300k na ~1.5%, a reszta jak u bociana na 7-8%. Zamiana najmu na ratę w programie = podwyżka kosztów.
A teraz dupa. Bo 200-300k na ~1.5%, a reszta jak u bociana na 7-8%.


@rzzz: Tak, ale to tylko w dużych miastach. Dlatego ciekawi mnie jak tam spekuła by to wtedy zniosła która była przekonana że TOP 5 TO NIE SPADNIE NA PEWNO NIGDY ( ͡º ͜ʖ͡º)

Racjonalnym by było się wynosić wtedy na prowincję, bo na prowincji byś miał całego nierucha na 1.5% a w
@Khaine ale kredyt bez wkładu to zupełnie oddzielny program, można wziąć go nawet na komercyjnym. Wiadomo, nie pomaga ze zdolnością (w którą beka miała w ogóle wywalone i tu bym upatrywał źródła problemu), ale wciąż jakoś tam napędzi popyt. Chyba że masz na myśli wprost wykluczenie tego przy bk0%.
@Dawidekss:
https://www.bgk.pl/files/public/Pliki/Osoby_fizyczne/Gwarancja_wkladu_wlasnego/2023-09-29_Zestawienie_limitow_cen_z_wykazem_gmin_IQ2024.pdf

Zobacz jakie masz limity cen w Warszawie teraz. Znajdź mi ofertę za 12k z metra w Warszawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet mieszkania gigantyczne, czyli po 120m+ teraz kosztują najtaniej po 14k bo wszyscy są tak pazerni.

Więc nie będzie żadnego gwarantowania wkładu bez RADYKALNEGO spadku cen.
@Khaine limit ceny z metra to, patrząc przez pryzmat Warszawy, chyba jedyna mądra rzecz w tym programie.
Ale wciąż nie ma czegoś takiego jak "w bk0% nie będzie gwarancji wkładu", bo gwarancja wkładu to oddzielny program niezwiązany z bk0%.
@Dawidekss: No ale przy obecnych cenach nie ma nigdzie żadnej gwarancji wkładu. Może na jakichś zadupiach totalnych. Przy BK2% jak wchodziło to jeszcze szansę na załapanie się były.
@Khaine znowu, patrząc na Warszawę/top5 to się zgodzę, ale nawet w II lidze wojewódzkiej już wpadają pod limit, a co dopiero mniejsze, byłby tak jak mówiłeś renesans tych miejsc.
Gorzej że właśnie przez to podskoczy w mniejszych, przez co janusze z większych też podniosą (bo jak to u mnie w mieście ma być taniej niż na wiosce), przez co janusze w top5 też podniosą i w ogóle #!$%@?ć te programy 'pomocowe', komu
Gorzej że właśnie przez to podskoczy w mniejszych, przez co janusze z większych też podniosą (bo jak to u mnie w mieście ma być taniej niż na wiosce), przez co janusze w top5 też podniosą i w ogóle #!$%@?ć te programy 'pomocowe', komu to wszystko przeszkadzało...


@Dawidekss: Ja mam wrażenie że w mniejszych popytu nie będzie i tak. Bo tam nie ma pracy i młodzi tam po prostu nie chcą żyć.
@rzzz: Wciąż obstawiam, że się pomylił. 200k na singla a 250k na rodzinę 2+1 nie ma sensu (za mała różnica) plus program miał przede wszystkim wspierać dzieciatych, a w takim ustawieniu to lepiej wziąć rozwód i kupić dwie kawalerki, każdy po 200k dostanie = 400k, a razem ledwie 200-250k.