Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy spółdzielnia MUSI podawać zadłużenie z opłat na zaświadczeniu o prawie do lokalu (spółdzielczy własnościowy)? To nie hipoteka, w razie sprzedaży lokal nie jest sam w sobie obciążony i dług nie przechodzi na nowego nabywcę, więc nie wiem po co podają. Nie wiem, czy to przymus, czy jest jakieś pole do dogadania się w tej sprawie. Dziwi mnie to o tyle, że jestem dogadany ze spółdzielnią, że wszystko spłacę po sprzedaży, a wystawili mi zaświadczenie, które potencjalnie może to opóźnić, bo podobno banki robią czasem przez to problemy, jeśli kupujący chce wziąć kredyt hipoteczny na zakup. Czy może przesadzam i z bankami nie jest tak źle? Spłata tego bez sprzedaży zajmie mi jeszcze ze 4-6 miesięcy, nie mam ochoty tyle czekać z szukaniem kupca.

Uprzedzając niepotrzebne komentarze, dług to pamiątka po klęsce finansowej z czasów wspaniałej walki z covidem i tak, spłacam to.

#kredythipoteczny #nieruchomosci #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
Czy spółdzielnia MUSI podawać zadłużenie z opłat na zaświadczeniu o prawie do lokalu (spółdzielczy własnościowy)? To nie hipoteka, w razie sprzedaży lokal nie jest sam w sobie obciążony i dług nie przechodzi na nowego nabywcę, więc nie wiem po co podają.


@mirko_anonim: no to lokal JEST zadłużony, czy nie jest?
@graf_zero: to jest pewnie spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu więc lokal nie jest zadłużony tylko członek spółdzielni.
A czy dług przechodzi czy nie to nie wiem trzeba by sprawdzić w ustawie o spółdzielniach