Wpis z mikrobloga

@depcioo

Lewica jak ty mi zaimponowałaś w tej chwili (ʘʘ)


Już w nic nie wierzę XD najpierw niech pokażą projekt, bo jak wyjdzie z tego to samo co z reformy podatku Belki to XD (wiem, że to nie projekt Lewicy)

Z chęcią zobaczyłbym projekt gdzie np #!$%@? jest wysoki podatek od sprzedaży mieszkania np sprzedanego w ciągu 6 miesiący / 1 roku od zakupu (z rozsądnymi wyjątkami jak
nie, ja nie mam problemów, ty za to masz skoro widzisz tam porównanie. Jedynie wskazałem podobieństwa a to nie porównanie.


@aarahon: masz definicję porównania :)
Porównanie to zestawienie dwóch zjawisk, przedmiotów lub osób, mające na celu wskazanie wzajemnego podobieństwa.
i widzisz nie umiesz czytać ze zrozumieniem, bo prosiłem abyś nie odpisywał ( ͡º ͜ʖ͡º)
powiedz mi dlaczego mają to dodatkowo opodatkować? Przecież kupno mieszkania jest już opodatkowane, jak i zbycie, jeżeli robi się to "na skale przemysłową"


@arais_siara: przecież jeśli hajs ze sprzedaży mieszkania ponownie inwestujesz w nieruchomości to go nie płacisz...
Lewica jak ty mi zaimponowałaś w tej chwili (ʘʘ)


@depcioo: Ale przeciez taki podatek juz dawno funkcjonuje. Jesli sprzedaz mieszkanie w czasie 5 lat od zakupu to musisz zaplacic 19% podatku. Na dodatek 2% PCC.

Podpowiem Ci, co bedzie jesli "troche" podwyzszysz ten podatek: Ceny wzrosna.
Podwyzszysz bardziej, do jakiejs zaporowej kwoty? To ludzie przestana w ogole sprzedawac mieszkania, czym zmniejszysz dostepnosc nieruchomosci na rynku - co
Jedynie wskazałem podobieństwa a to nie porównanie.


A teraz napisałeś

czyli wskazanie różnic to nie porównanie? xD ale ty masz zakuty łeb xD


@aarahon: Ty naprawdę jesteś .... Zdecyduj się wskazałeś podobieństwa czy różnice, grubo.
@aarahon

Fajnie czyta się te twoje wysrywy, gadka o przyroście naturalnym, opodatkowaniu tych złych flipperów, można by rzec świat idealny, tyle że świat idealny nie istnieje.
Wytłumaczę ci jak będzie, jak wejdzie katastralny to zapłacą go najemny w opłacie za wynajem, jak wejdzie podatek od flipów to zapłaci go końcowy nabywca w cenie mieszkania. "Drogie" mieszkania staną się jeszcze droższe.

Jak to wygląda aktualnie? Flip załapuje się pod podatek od zakupu i
A teraz napisałeś


@arais_siara: tak, ja wiem co piszę.

Ty naprawdę jesteś .... Zdecyduj się wskazałeś podobieństwa czy różnice, grubo.


@arais_siara: wskazałem podobieństwa. Potem, w dalszej części rozmowy, na podstawie twoich słów, zadałem Ci pytanie na które nie potrafisz albo boisz się odpowiedzieć. Pytanie to nie nawiązuje w żaden sposób do zacytowanego powyżej tekstu. Odpowiedz na nie to może zrozumiesz swoją głupotę.
Fajnie czyta się te twoje wysrywy, gadka o przyroście naturalnym, opodatkowaniu tych złych flipperów, można by rzecz świat idealny, tyle że świat idealny nie istnieje.


@Notabene: fajnie się czyta twoje komentarze obrażające mnie ale nie wiem dlaczego je piszesz i sugerujesz mi napisanie rzeczy których nie napisałem. Szkoda że ja który nabiera się na takie paskudne manipulacje nie istnieje.

Wytłumaczę ci jak będzie, jak wejdzie katastralny to zapłacą go najemny w