Wpis z mikrobloga

Pośrednicy nieruchomości, jak ja ich #!$%@? nienawidzę.
Nie dość, że są kompletnie zbędnym tworem generującym tylko koszty, to jeszcze żaden z nich nie potrafi wykonywać swojej roboty.
Od miesięcy szukam działki do kupienia, i ogłoszenia wystawione przez pośredników:
- 5/10 są nieaktualne
- Zawierają absolutnie szczątkowe informacje (brak chociażby takich podstaw jak dokładne wymiary działki, a wszelkie pytania i tak kończą się na "to ja zapytam właściciela", nie wiedzą nic)
- zdjęcie poniżej to autentyczne i JEDYNE zdjęcie z pewnego ogłoszenia. Tak, właśnie takiej jakości (jak powiększycie, to zobaczycie, jak to widać na stronie z ogłoszeniem). Często np. jedyny załączony plik, to zrzut z geoportalu, żadnych zdjęć
- nigdy nie zapomnę, kiedy oglądałam dom na wsi z jakąś Grażyną pośredniczką, która już następnego dnia zaatakowała mnie tanim "ale proszę się decydować, bo mamy już zainteresowanych, trwają negocjacje, BIEGUSIEM!", a na moje pytanie, skąd posiadłość czerpie wodę, Grażyna mi odpowiedziała, że z boilera.

Po co to żyje.

PS. Szukam działki na północ od #lublin, najchętniej okolice Starościn i minimum 20 arów, jak kogoś znacie, to chętnie przygarnę trop.

#nieruchomosci #posrednicy #januszebiznesu #przemyslenia
BarkaMleczna - Pośrednicy nieruchomości, jak ja ich #!$%@? nienawidzę. 
Nie dość, że ...

źródło: działka

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Nie cierpię tych śliskich #!$%@?ów pośredników, co roku przyjeżdża do mnie 3-4 tych #!$%@?ów i proponuje swoje usługi "pomocy" w znalezieniu nabywców na moje działki. Najśmieszniejsze jest to, że ja ich nawet nie próbuje sprzedać XD
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna wejdź na pozwolenia.gov.pl wybierz starostwo Lublin i patrz gdzie wnioski o pozwolenia, odsyła mapy gdzie ktoś się chce budować , często są to podzielone nowe działki. Będziesz mieć już imię i nazwisko inwestora i dane architekta. Architekta znajdziesz w Internecie i możesz zagadać.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Kupowanie działki dziś to minimum rok, a potem jak kupisz, to i tak poczujesz, że wybrałaś źle, bo najlepsze lokalizacje są od dawna zasiedlone, albo są kitrane jako lokata kapitału - nie na sprzedaż.
  • Odpowiedz
wszelkie pytania i tak kończą się na "to ja zapytam właściciela", nie wiedzą nic


@BarkaMleczna: Oczywiście, bo na tym etapie oni są przeważnie tylko pośrednikiem w wystawianiu ogłoszeń. Dlatego, też jest tyle nieaktualnych, bo o tym że już sprzedane dowiadują się gdy dzwonią się o coś dopytać.

Ale z drugiej strony, gdyby nie oni to pewnie w ogóle byś nie wiedział o tych działkach na sprzedaż, ani nie widział nawet randomowych
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Im zależy tylko na kliknięciach, bo liczą że jak już ktoś zadzwoni na nieaktualne ogłoszenie to złowią rybkę "No wie pan to już jest sprzedane, ale mam kilka innych ekskluzywnych ogłoszeń które mogą pana zainteresować, niech pan przyjedzie do mojego biura, spiszemy umowę i je panu pokażę". Dramat. Jak szukałem mieszkania to działali identycznie i jeszcze przekonywali, że bez nich to na pewno nic nie znajdę a jak już to
  • Odpowiedz
  • 5
"No wie pan to już jest sprzedane, ale mam kilka innych ekskluzywnych ogłoszeń które mogą pana zainteresować, niech pan przyjedzie do mojego biura, spiszemy umowę i je panu pokażę".


@silnikAtrakcyjny: no właśnie nawet nie. Po prostu słyszę, że nieaktualne i do widzenia xD
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: u mnie baba kiedys nie potrafila czytac mapy z geoportalu i kiedy jej tlumaczylem, ze na tej dzialce nie ma pociagnietej ani wody ani prądu (mieszkalem obok) myślała, ze ja robie w ciula, zeby stargowac xD
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna w dużej mierze jest to wina naszego ułomnego prawa. Pośrednicy biją się o możliwości sprzedaży czyjeś nieruchomości, jak wystawia zbyt dokładnego ogłoszenie to albo inny pośrednik mu ją odbierze ( np zaproponuje lepsze warunki właścicielowi) albo dogadają się za jego plecami (kupujący i sprzedający) i dostanie za to gówno. Nie bronie nie kompetencji ale często bywa tak że to po prostu masówka
  • Odpowiedz
Od miesięcy szukam działki do kupienia, i ogłoszenia wystawione przez pośredników:


@BarkaMleczna: Jak od miesięcy? Ja szukam 3 rok, w 5 biurach jestem zapisany w jakiejś magicznej kolejce, powiadomienia na OLX/Otodom i nic.

Znajomy kupił sobie taką tabliczkę z numerem telefonu "Kupię tę działkę" i wbija na kilka tygodni na działkę co mu się podoba, jak nikt nie zadzwoni to wbija na inną. xD
  • Odpowiedz
  • 1
Znajomy kupił sobie taką tabliczkę z numerem telefonu "Kupię tę działkę" i wbija na kilka tygodni na działkę co mu się podoba, jak nikt nie zadzwoni to wbija na inną. xD


@j__b: miałam już podobną myśl ;p

Ja szukam 3 rok,


@j__b: a masz jakieś bardzo wyśrubowane wymagania?
  • Odpowiedz