Wpis z mikrobloga

Czy orientujecie się w którym banku najlepiej założyć jest kartę kredytową żebym mógł nią płacić w Euro w możliwie najtańszy sposób? Mam wielowalutową bez spreadu oraz Revolut ale obie to są karty debetowe. Wyjeżdżam pierwszy raz w życiu na wakacje zagranicę do Grecji i mam opłacone wszystko z biura podróży, jednak chciałbym na miejscu wynająć samochód czy motorówkę a to już chyba trzeba kredytówką robić bo wypożyczalnie na debetową się krzywią? Doradźcie mi proszę jak to ugryźć i ewentualnie gdzie takową kartę wyrobić?

Mam aktualnie konto Aurum w PKO BP, nie wiem czy coś macie dla takich jak ja? Wołam @EkspertPKO :)

#bankowosc #banki #bank #pkobp #pko #kartakredytowa #visa #mastercard #revolut
  • 6
jednak chciałbym na miejscu wynająć samochód czy motorówkę a to już chyba trzeba kredytówką robić bo wypożyczalnie na debetową się krzywią?


@meehow69: zalezy gdzie, ale w grecji jak bylem to wymagali kredytowa karte.

skoro masz konto w pko, to najlatwiej bedzie karte kredytowa pewnie z PKO. wiem ze visa infinite i mastercard platinium nie maja oplat za przewalutowanie i kursy organizacji wiec one sa ok. do tego karta kredytowa VISA ING,
@meehow69: Kiedyś rzeczywiście wymagali kredytówek, od pewnego czasu pożyczam samochody mając tylko kartę debetową wielowalutową i elo. Popatrz może po wypożyczalniach które cię interesują, nawet napisz do nich czy zadziała z debetówką. A, często też to zależy np. od tego czy weźmiesz "pełne" ubezpieczenie - wtedy nie mają za co ściągać z ciebie kasy po fakcie.

A z drugiej strony, z tego co pamiętam jak jeszcze używałem kredytówki w wypożyczalni, to
A, często też to zależy np. od tego czy weźmiesz "pełne" ubezpieczenie - wtedy nie mają za co ściągać z ciebie kasy po fakcie.


@cochese: w moim przypadku byla jeszcze blokada za paliwo, zeby jej nie bylo musialbym wykupic usluge tankowania ktora sie nie oplaca

@rtg_: konkretnie to Kreta, hotel w Heraklionie


@meehow69: to nie pomoge, ja wyporzyczalem rok temu w santorini